Brāļi Dukuri izcīna dubultuzvaru Pasaules kausa ceturtajā posmā skeletonā, Mixnews.lv

Brāļi Dukuri izcīna dubultuzvaru Pasaules kausa ceturtajā posmā skeletonā

фото

Sports | 2014. gada 3. janvārī plkst. 15:05

Latvijas skeletonisti Martins un Tomass Dukuri piektdien izcīnīja dubultuzvaru Vinterbergas trasē Vācijā notiekošajā Pasaules kausa ceturtajā posmā, ziņo LETA.

Pirmajā vietā finišējušais Martins abos braucienos bija labākais, apsteidzot Tomasu par 1,19 sekundēm. Savukārt trešajā vietā finišēja Martina šīs sezonas galvenais konkurents krievs Aleksandrs Tretjakovs, kurš latvietim piekāpās par 1,53 sekundēm, turklāt pēc pirmā brauciena bija tikai ceturtais.

Pēc pirmā brauciena Tomass bija trešais, atpaliekot no sava brāļa un amerikāņa Metjū Entuāna. Tomēr otrais brauciens ziemeļamerikanim bija pagalam nesekmīgs, kā rezultātā viņš atkrita vien uz ceturto vietu.

Abi Dukuri uz goda pjedestāla stājas jau devīto reizi, bet pie dubultuzvaras kādā no Pasaules kausa posmiem tikuši piekto reizi. Tiesa, visas reizes uzvarējis Martins.

M.Dukurs Vinterbegā uzvarēja jau sesto reizi, kas ir jauns viena posma uzvaru rekords.

Pasaules kausa kopvērtējuma līderpozīcijā ar 845 punktiem šobrīd atrodas Tretjakovs, kurš tagad apsteidz M.Dukuru tikai par 25 punktiem, bet Entuāna kontā ir 785 punkti, kuram uz ciešām pēdām tagad seko T.Dukurs - 778 punkti.

M.Dukurs decembra beigās tika atzīts par 2013.gada Latvijas labāko sportistu. Pēc uzvarām 2010. un 2011.gadā šo balvu sportists ieguva jau trešo reizi karjerā.

M.Dukurs ir pēdējo gadu pasaules labākais skeletonists, kurš kopš 2010.gada kļuvis par četrkārtēju Pasaules kausa ieguvēju, divkārtēju pasaules un četrkārtēju Eiropas čempionu, kā arī Vankūveras Olimpiādes sudraba medaļas ieguvēju. Tiesa, viņš pavasarī nespēja kā pirmais sportists vēsturē izcīnīt trešo pasaules čempiona titulu pēc kārtas.

Kopumā kopš 2011./2012.gada sezonas sākuma M.Dukurs triumfējis 22 no 26 Pasaules kausa un pasaules čempionāta gaitā notikušajām sacīkstēm. Pēc Vinterbergas posma šīs sezonas Pasaules kausā notiks vēl trīs, turklāt visi Eiropā. Pēdējais no tiem noslēgsies 26.janvārī.

Atlase Soču olimpiskajām spēlēm norisināsies līdz 19.janvārim, un Olimpiādē piedalīsies 30 vīriešu skeletonisti un 20 sievietes. Sportistu atlase tiks veidota pēc Nāciju ranga.

Uz dalību Soču Olimpiādes sieviešu skeletona sacensībās pretendē latviete Lelde Priedulēna.

Pasaules kausa izcīņa skeletonā notiek kopš 1986.gada, un līdz šim trīs gadus pēc kārtas kopvērtējumā bija triumfējis vienīgi austrietis Kristians Auers, kurš bija labākais no 1992./1993. līdz 1994./1995.gada sezonai. Pēc gada pārtraukuma Auers triumfēja vēl divas reizes un pašlaik ir vienīgais pieckārtējais Pasaules kausa ieguvējs.

Komentāri