Ķibermaņa divnieks apsteidz Melbārdi un izcīna astoto vietu , Mixnews.lv

Ķibermaņa divnieks apsteidz Melbārdi un izcīna astoto vietu

фото

Sports | 2014. gada 3. janvārī plkst. 19:18

Latvijas bobsleja pilots Oskars Ķibermanis piektdien divnieku sacensībās apsteidza valsts vadošo pilotu Oskaru Melbārdi un izcīnīja augsto astoto vietu Vācijas pilsētā Vinterbergā notiekošajā Pasaules kausa izcīņas ceturtajā posmā.

Melbārdis sacensības noslēdza ar ieņemtu desmito vietu.

Ķibermanim šis ir karjeras augstākais sasniegums Pasaules kausa divnieku konkurencē, kas dos tik ļoti nepieciešamos ieskaites punktus atlasei uz Soču ziemas olimpiskajām spēlēm.

Ķibermanis kopā ar Vairi Leibomu, startējot ar jaunām kamanām un pirmajā braucienā trasē doties kā priekšpēdējie, startā uzrādīja trešo labāko laiku (5,10 sekundes). Trasē viņi līderim zaudēja 0,71 sekundi un no labāko sešnieka atpalika par 0,24 sekundēm, ieņemot 12.vietu.

Savukārt otrajā braucienā latvieši startā bija otrie (5,10 sekundes) un trasē uzrādīja piekto laiku, kas ļāva pakāpties uz astoto vietu 0,88 sekundes aiz uzvarētāja.

Savukārt Melbārdis kopā ar stūmēju Daumantu Dreiškenu pirmajā braucienā uzrādīja labāko starta laiku (5,08 sekundes), tomēr finišā līderim zaudēja 0,74 sekundes un no labāko sešnieka atpalika par 0,27 sekundēm, ierindojoties 13.vietā.

Arī otrajā braucienā latvieši startā palika nepārspēti (5,09 sekundes), bet finišā uzrādīja brauciena dalītu sesto labāko laiku, kas summā deva desmito vietu 0,92 sekundes nopakaļus uzvarētājam.

Par sacensību uzvarētāju kļuva šveicietis Beāts Hefti. Viņš par 0,46 sekundēm apsteidza krievu Aleksandru Zubkovu, kurš pēc pirmā brauciena bija ārpus labāko trijnieka, bet trešais vēl 0,01 sekundi nopakaļus bija Korijs Batners no ASV.

Ķibermanis plāno izlaist nākamo Pasaules kausa posmu, tā vietā dodoties uz Eiropas kausa sacensībām, kur notiks divi divnieku mači. Sestdien un svētdien uz starta kāps četrinieku ekipāžas, kas šī posma ietvaros aizvadīs divas sacensības. Šogad katrā no Starptautiskās Bobsleja un skeletona federācijas (FIBT) disciplīnām pa reizei viena Pasaules kausa posma laikā notiks divas sacensības.

Veselības likstu dēļ mājās palicis Latvijas komandas stūmējs Intars Dambis, bet uz Vinterbergu devies Latvijas rekordists desmitcīņā Edgars Eriņš un Leiboms.

Kā ziņots, pagājušajā sezonā Pasaules kausa kopvērtējumā divniekiem Melbārdis ieņēma otro vietu, Uģis Žaļims un Ķibermanis palika attiecīgi 35. un 37.pozīcijā. Savukārt četriniekiem Melbārdis vēlreiz bija otrais, uzvarot neoficiālajā kombinācijas vērtējumā, bet Ķibermanis un Žaļims ieņēma attiecīgi 25. un 29.vietu.

Pagājušās sezonas beigās Melbārdis Sočos notikušajā Pasaules kausa posmā triumfēja četrinieku sacensībās, izcīnot savu pirmo uzvaru karjerā un nodrošinot otro vietu sezonas kopvērtējumā. Savukārt divnieku mačos viņš Sočos izcīnīja trešo vietu.

Žaļims šīs sezonas sākumā Latvijai vērtīgos Nāciju ieskaites punktus pelna Eiropas kausā.

Atlase Soču olimpiskajām spēlēm ilgs līdz 19.janvārim. Ja Latvija pasaules rangā būs vismaz devītajā vietā, tā Olimpiādei kvalificēsies ar divām divnieku un četrinieku ekipāžām, bet labāko trijnieks dotu iespēju piedalīties pat ar trim ekipāžām. Tomēr pašlaik vairs Latvija reāli nepretendē uz iespēju Sočos startēt ar trim ekipāžām.

Komentāri