Melbārža četrinieku ekipāžai sestā vieta Pasaules kausa sacensībās, Mixnews.lv

Melbārža četrinieku ekipāžai sestā vieta Pasaules kausa sacensībās

фото

Sports | 2014. gada 4. janvārī plkst. 14:03

Latvijas vadošā bobsleja pilota Oskara Melbārža četrinieku ekipāža sestdien izcīnīja sesto vietu Vācijas pilsētā Vinterbergā notiekošā Pasaules kausa ceturtā posma pirmajās sacensībās, ziņo LETA.

Melbārdis ar stūmējiem Daumantu Dreiškenu, Arvi Vilkasti un Jāni Strengu pirmajā braucienā atkārtoja trases starta rekordu, bet noslēgumā sasniedza dalītu septīto rezultātu. Savukārt otrajā braucienā latvieši laboja starta rekordu, bet finišā uzrādīja septīto rezultātu, kas gan neliedza summā pakāpties par pozīciju.

Uzvaru izcīnīja mājinieka Maksimiljana Arnta ekipāža, kurai Melbārža četrinieks summā zaudēja 0,35 sekundes. Otro vietu sacensībās izcīnīja vēl viena Vācijas pilota Frančesko Frīdriha četrinieks, kas no uzvarētāja atpalika par 0,17 sekundēm, bet vēl par 0,03 sekundēm lēnāks bija krieva Aleksandra Zubkova četrinieks.

Otrajā braucienā kritienu piedzīvoja amerikānis Stīvens Holkombs, noslēgumā paliekot 20.pozīcijā. Holkombs bija uzvarējis sezonas pirmajās trijās četrinieku sacensībās, bet Vinterbergā pēc pirmā brauciena atradās otrajā vietā.

Tikmēr Latvijas jaunais pilots Oskars Ķibermanis ar stūmējiem Raivi Broku, Helviju Lūsi un Vairi Leibomu izcīnīja 14.vietu. Pēc pirmā brauciena Ķibermaņa četrinieks ieņēma 16.vietu, bet otrajā nobraucienā sasniedza 11. labāko laiku, kas summā ļāva pakāpties par vienu pozīciju. No Arnta jaunais latvietis atpalika par 0,88 sekundēm.

Pasaules kausa kopvērtējumā līderpozīciju ar 813 punktiem pārņēma Arnts, kurš jau par 70 punktiem apsteidz Holkombu, bet trešais ar 730 punktiem ir Zubkovs.

No latviešiem Melbārdis ar 552 punktiem tagad ieņem devīto vietu, bet Ķibermanis ar 456 punktiem atkritis uz 15.pozīciju.

Svētdien sportisti turpat Vinterbergā aizvadīs otrās četrinieku sacensības. Šogad katrā no Starptautiskās Bobsleja un skeletona federācijas (FIBT) disciplīnām pa reizei viena Pasaules kausa posma laikā notiks divas sacensības.

Piektdien notikušajās divnieku sacensībās Ķibermanis kopā ar Leibomu izcīnīja astoto vietu, bet Melbārdis ar stūmēju Dreiškenu ierindojās desmitajā pozīcijā. Ķibermanim šis ir karjeras augstākais sasniegums Pasaules kausa divnieku konkurencē, kas devis tik ļoti nepieciešamos ieskaites punktus atlasei uz Soču ziemas olimpiskajām spēlēm.

Pirms šī posma veselības likstu dēļ mājās palika Latvijas komandas stūmējs Intars Dambis, bet uz Vinterbergu devušies Latvijas rekordists desmitcīņā Edgars Eriņš un Leiboms.

Nākamajā nedēļā Ķibermanis sākotnēji trešdien piedalīsies Eiropas kausa sacensībās Īglsā, bet jau nedēļas nogalē startēs Pasaules kausa mačos Sanktmoricā.

Pagājušajā sezonā Pasaules kausa kopvērtējumā divniekiem Melbārdis ieņēma otro vietu, Žaļims un Ķibermanis palika attiecīgi 35. un 37.pozīcijā. Savukārt četriniekiem Melbārdis vēlreiz bija otrais, uzvarot neoficiālajā kombinācijas vērtējumā, bet Ķibermanis un Žaļims ieņēma attiecīgi 25. un 29.vietu.

Pagājušās sezonas beigās Melbārdis Sočos notikušajā Pasaules kausa posmā triumfēja četrinieku sacensībās, izcīnot savu pirmo uzvaru karjerā un nodrošinot otro vietu sezonas kopvērtējumā. Savukārt divnieku mačos viņš Sočos izcīnīja trešo vietu.

Žaļims šīs sezonas sākumā Latvijai vērtīgos Nāciju ieskaites punktus pelna Eiropas kausā.

Atlase Soču olimpiskajām spēlēm ilgs līdz 19.janvārim. Ja Latvija pasaules rangā būs vismaz devītajā vietā, tā Olimpiādei kvalificēsies ar divām divnieku un četrinieku ekipāžām, bet labāko trijnieks dotu iespēju piedalīties pat ar trim ekipāžām. Tomēr pašlaik vairs Latvija reāli nepretendē uz iespēju Sočos startēt ar trim ekipāžām.

Komentāri