Kamaniņu braucējs Kivlenieks izcīna 11.vietu Pasaules kausa posmā Kēnigzē, Mixnews.lv

Kamaniņu braucējs Kivlenieks izcīna 11.vietu Pasaules kausa posmā Kēnigzē

фото

Sports | 2014. gada 5. janvārī plkst. 14:24

Latvijas kamaniņu braucējs Inārs Kivlenieks svētdien ieguva 11.vietu Pasaules kausa izcīņas sestajā posmā, kas risinās Vācijas trasē Kēnigzē. Iegūtā 11.vieta ir Kilvenieka labākais rezultāts šosezon, ziņo LETA.

Kivlenieks sacensību uzvarētajam Fēliksam Loham no Vācijas summā zaudēja 1,302 sekundes.

Loham šī bija trešā uzvara šosezon kādā no Pasaules kausa posmiem. Tikmēr otro vietu šajā posmā ieguva titulētais Itālijas sportists Armīns Cīgelers, kam sestdien apritēja 40 gadi, bet trešais mazliet negaidīti bija šveicietis Gregorijs Karižjē, kas ir viņa lielākais panākums karjerā.

"Ja sezonas pirmo pusi nodarbojos ar eksperimentiem, lai saprastu, kuras kamanas tad būs tās pareizās, tad šodien bija skaidrs, kuras ņemšu," sarunā ar Latvijas Kamaniņu sporta federāciju izteicās Kivlenieks. "Esmu apmierināts ar rezultātu, bet ne braucieniem, jo pielaidu kļūdas."

Savukārt cits Latvijas kamaniņu braucējs Kristaps Mauriņš pēc pirmā brauciena ierindojās 24.vietā, bet otrajā braucienā piedzīvoja kritienu un no sacensībām izstājās.

Pasaules kausa kopvērtējumā pēc sešiem posmiem labākais no Latvijas sportistiem ir Mārtiņš Rubenis, kurš ar 142 punktiem atrodas 15.vietā. Tikmēr Kivlenieks ticis pie 132 punktiem, ieņemot 18.pozīciju, bet Mauriņš ir divas vietas zemāk ar 112 punktiem. Savukārt Artūrs Dārznieks ar 14 punktiem ieņem 46.pozīciju.

Tikmēr pārliecinošā kopvērtējuma vadībā atrodas Lohs, kuram 485 punkti, bet otrais ar 421 punktu ir Cīgelers. Savukārt trešo pozīciju ieņem Itālijas pārstāvis Dominiks Fišnallers, kam 415 punkti.

Nāciju kausā vīriem šoreiz pirmais aiz pamatsacensību strīpas palika Mārtiņš Rubenis. Tāpat pamatsacensībām nekvalificējās arī Artūrs Dārznieks. Pamatsacensības sākās sestdien, kad pie piektās vietas divnieku cīņās tika Andris un Juris Šici, bet Oskars Gudramovičs un Pēteris Kalniņš tika diskvalificēti pēc kritiena.

Savukārt Latvija šoreiz nebija pārvarēta dāmu sacensībās - Elīza Tīruma piektdien Nāciju kausa sacensībās tika diskvalificēta, bet Ulla Zirne šajās sacensībās nestartē, jo gatavojas Eiropas junioru čempionātam. Tīrumai neizdevās iziet tehnisko kontroli, jo slieces priekšējais gals bija par vaļīgu.

Turpinājumā pasaules labākie kamaniņu braucēji tiksies arī Oberhofā un Altenbergā, bet 25. un 26.janvārī Pasaules kausa noslēdzošais, devītais, posms, kas vienlaicīgi būs arī Eiropas čempionāts, risināsies Siguldā.

Soču olimpiskās spēles notiks no 2014.gada 7. līdz 23.februārim, bet kamaniņu sacensības sāksies jau 8.februārī ar vīriešu vieninieku sacensībām. Olimpiskajās spēlēs startēs vīri Rubenis, Kivlenieks un Mauriņš, dāmas Zirne un E.Tīruma, kā arī divnieku ekipāžas A.Šics/J.Šics un Gudramovičs/Kalniņš. Tāpat Latvija Olimpiādes kamaniņu sporta sacensībās būs pārstāvēta komandu stafetē.

Pēc pagājušās sezonas par karjeras beigām paziņoja pieredzējusī Latvijas kamaniņu braucēja Maija Tīruma, kura šosezon palīdz Francijas kamaniņu braucējiem.

Komentāri