Latvijas kamaniņu braucēji izcīna sesto vietu PK posma komandu stafetē, Mixnews.lv

Latvijas kamaniņu braucēji izcīna sesto vietu PK posma komandu stafetē

Sports | 2014. gada 5. janvārī plkst. 16:54

Andris un Juris Šici

Latvijas kamaniņu sporta komanda svētdien izcīnīja sesto vietu Pasaules kausa izcīņas sestajā posmā, kas risinās Vācijas trasē Kēnigzē, ziņo LETA.

Pie kārtējās pārliecinošās uzvaras tika Vācijas komanda ar Natāliju Geisenbergeri, Fēliksu Lohu un Tobiasu Vendlu/Tobiasu Ārltu ierindā. Savukārt Latvija, ko pārstāvēja Elīza Tīruma, Inārs Kivlenieks, kā arī Andra un Jura Šicu divnieku ekipāža, atpalika par 2,541 sekundēm.

Otro vietu sacensībās ieņēma Kanāda komanda, bet trešā palika Itālija. Pasaules kausa kopvērtējumā 439 punktiem ir Vācija, kurai ar 350 punktiem seko Itālija, bet ASV ir trešā ar 345 punktiem. Tikmēr Latvijas komanda atrodas sestajā vietā ar 256 punktiem.

Individuāli šajās sacensībās vislabāk veicās Šiciem, kuri izcīnīja piekto vietu, kamēr vēl viena Latvijas ekipāža Oskars Gudramovičs un Pēteris Kalniņš piedzīvoja kritienu. Savukārt kungiem vislabāk klājās Kivleniekam, kuram izdevās sasniegt šīs sezonas labāko rezultātu - 11.vietu. Tikmēr Kristaps Mauriņš piedzīvoja kritienu, bet Mārtiņš Rubenis un Artūrs Dārznieks pamatsacensībām nekvalificējās.

Tikmēr dāmu konkurencē pamatsacensībās Latvija nebija pārstāvēta. Turpinājumā pasaules labākie kamaniņu braucēji tiksies arī Oberhofā un Altenbergā, bet 25. un 26.janvārī Pasaules kausa noslēdzošais, devītais, posms, kas vienlaicīgi būs arī Eiropas čempionāts, risināsies Siguldā.

Soču olimpiskās spēles notiks no 2014.gada 7. līdz 23.februārim, bet kamaniņu sacensības sāksies jau 8.februārī ar vīriešu vieninieku sacensībām.

Olimpiskajās spēlēs startēs vīri Rubenis, Kivlenieks un Mauriņš, dāmas Zirne un E.Tīruma, kā arī divnieku ekipāžas A.Šics/J.Šics un Gudramovičs/Kalniņš. Tāpat Latvija Olimpiādes kamaniņu sporta sacensībās būs pārstāvēta komandu stafetē.

Pēc pagājušās sezonas par karjeras beigām paziņoja pieredzējusī Latvijas kamaniņu braucēja Maija Tīruma, kura šosezon palīdz Francijas kamaniņu braucējiem.