Dambis līdz Olimpiskajām spēlēm cer atkopties no cirkšņa traumas, Mixnews.lv

Dambis līdz Olimpiskajām spēlēm cer atkopties no cirkšņa traumas

фото

Sports | 2014. gada 6. janvārī plkst. 11:51

Viens no vadošajiem Latvijas bobsleja stūmējiem Intars Dambis cer no pašreiz lielas problēmas sagādājošās cirkšņa traumas atkopties laicīgi, lai pienācīgi spētu sagatavoties startam Soču ziemas olimpiskajās spēlēs, aģentūrai LETA pastāstīja sportists.

Dambis Pasaules kausa sacensībās nav startējis kopš decembra sākumā notikušajām otrā posma sacensībām Pārksitijā, ASV, kad četriniekos sēdās Oskara Ķibermaņa pilotētajās kamanās.

"Mēnesis jau ir aiz muguras. Lai arī sacensībās nevarēju startēt, visu šo mēnesi kaut kas ir darīts," pastāstīja Dambis, kurš guvis cirkšņa cīpslas plīsumu.

"Tad jau redzēs," par savām iespējam drīz atgriezties apritē izteicās latvietis. "Ja varēšu paskriet nepieciešamajā līmenī, būšu atpakaļ. Jācer jau uz to labāko."

Pagājušās nedēļas beigās Vācijas pilsētā Vinterbergā notika Pasaules kausa izcīņas ceturtais posms. Divnieku sacensībās Ķibermanis un Oskars Melbārdis izcīnīja attiecīgi astoto un desmito vietu, bet četriniekos notika divas sacensības - pirmajās Melbārdis bija sestais, bet Ķibermanis ierindojās 14.pozīcijā, savukārt otrajās Melbārža ekipāža piedzīvoja kritienu, kamēr Ķibermanim 12.vieta.

"Ja arī neizdosies līdz Olimpiādei atgūt pirmo starta grupu, pēc reitinga Melbārdis turpat aiz desmitnieka arī būs. Jāiet uz priekšu un nākotnē jāmācās no kļūdām," situāciju olimpisko spēļu atlasē laikrakstam "Diena" raksturojis Latvijas izlases treneris Sandis Prūsis. "Pēc izlaistajiem diviem divnieku posmiem Leikpleisidā Ķibermanim ievērojami izdevās uzlabot savu pozīciju pasaules reitingā, taču par startēšanu olimpiskajās spēlēs divniekos viņam vēl būs jācīnās."

Šonedēļ Ķibermanis startēs gan Eiropas kausa sacensībās Īglsā, gan Pasaules kausa sacensībās Sanktmoricā.

"It kā jau attālums starp abām vietām nav liels - ap 200 kilometru -, taču pa kalnu ceļiem ir jābrauc vismaz piecas stundas. Jaunam pilotam šāds ritms ir pasmags, bet pašreizējā situācijā nav citas izejas," uzskata Prūsis. "Es ceru, ka izdosies atgūt nepieciešamos punktus, citādi vēl pēc nedēļas Ķibermanim atkal būs jāraujas divās frontēs."

Atlase Soču olimpiskajām spēlēm ilgs līdz 19.janvārim. Ja Latvija pasaules rangā būs vismaz devītajā vietā, tā Olimpiādei kvalificēsies ar divām divnieku un četrinieku ekipāžām, bet labāko trijnieks dotu iespēju piedalīties pat ar trim ekipāžām. Tomēr pašlaik vairs Latvija reāli nepretendē uz iespēju Sočos startēt ar trim ekipāžām.

Komentāri