Pele: Eisebio man bija kā brālis, Mixnews.lv

Pele: Eisebio man bija kā brālis

фото

Sports | 2014. gada 6. janvārī plkst. 15:31

Leģendārais Portugāles futbolists Eisebio pēc aiziešanas aizsaulē izpelnījies milzīgu futbola pasaules pārstāvju atzinību un slavas vārdus, bet Brazīlijas futbola leģenda Pele viņu nodēvējis par savu brāli, raksta LETA.

Eisebio pagājušās nedēļas svētdienas rītā aizgāja no šīs pasaules 71 gada vecumā. Viņš miris no sirdstriekas, bet Portugālē, godinot slavenā futbolista piemiņu, izsludinātas trīs dienu sēras.

"Apraudu Eisebio nāvi, jo viņš man bija kā brālis. Par draugiem kļuvām jau 1966.gada Pasaules kausa laikā," paudis 73 gadus vecais Pele. "Pēdējo reizi viņu satiku nesen Bostonā notikušajā spēlē starp Brazīlijas un Portugāles izlasēm."

"Izsaku visdziļāko līdzjūtību viņa tuviniekiem. Ceru, ka Dievs viņu pieņems ar plaši atplestām rokām," piebildis leģendārais brazīlietis.

"Futbols ir zaudējis savu leģendu, tomēr viņa vieta izcilnieku rindās nekad netiks aizņemta," paudis Starptautiskās Futbola federāciju asociācijas (FIFA) prezidents Zeps Blaters, kuram piebalsojusi arī angļu futbola leģenda Bobijs Čārltons. "Viņš bija viens no izcilākajiem futbolistiem, pret kuriem man bija tas gods spēlēt. Ne tikai tas vien, viņš piedevām bija arī izcila sporta personība. Viņa sasniegumi stāv pāri laika robežām." Pirmdien notiks futbola leģendas bēres. Paredzams, ka no viņa atvadīties ieradīsies desmitiem tūkstošu cilvēku.

"Es biju pasaules labākais futbolists - labākais vārtu guvējs pasaulē un Eiropā. Es paveicu visu, izņemot uzvaru Pasaules kausā," kādā 2011.gada intervijā izteicās Eisebio, atceroties Portugāles izlases zaudējumu Anglijai 1966.gada Pasaules kausa pusfināla spēlē.

Eisebio tiek uzskatīts par vienu no visu laiku izcilākajiem futbolistiem. Uzbrucējs 1965.gadā tika nosaukts par labāko Eiropas futbolistu, bet 1966.gadā viņš ar deviņiem precīziem sitieniem bija Pasaules kausa labākais vārtu guvējs, palīdzot valstsvienībai tikt pie trešās vietas.

Portugāles leģenda 745 profesionālā futbola maču laikā guva 733 vārtus, tiekot pie iesaukas "Melnā pantera".

Savas karjeras laika Eisebio desmit reizes triumfējis Portugāles čempionātā, kā arī izcīnījis piecus nacionālos kausus.

Komentāri