Talantīgais austrietis Dītharts triumfē Četru tramplīnu turnejā (FOTO), Mixnews.lv

Talantīgais austrietis Dītharts triumfē Četru tramplīnu turnejā (FOTO)

фото

Sports | 2014. gada 6. janvārī plkst. 20:35

Austrijas tramplīnlēcējs Tomass Dītharts pirmdien triumfēja Četru tramplīnu turnejas kopvērtējumā, ziņo LETA.

Dītharts bija labākais pēdējā - ceturtajā - posmā, pirmo lēcienu veicot 138,5 metrus tālu, bet otro - 140 metrus, kas ļāva saņemt 296,5 punktus un uzvaru kopvērtējumā.

фото

фото

фото

Šobrīd 21 gadu un 315 dienas vecais Dītharts ir jaunākas Četru tramplīnu turnejas uzvarētājs šajā gadsimtā, bet 1999.gadā leģendārais soms Janne Ahonens triumfa brīdī bija par 75 dienām jaunāks.

Savukārt otrais noslēdzošajā posmā bija slovēnis Peters Prevcs, kuram pēc 139,5 un 138,5 metru tāliem lēcieniem izdevās tikt pie 294,8 punktiem. Tikmēr trešais bija viens no Dītharta sīvākajiem konkurentiem Austrijas sportists Tomass Morgenšterns, kurš tika pie 293,6 punktiem.

фото

Tomass Dītharts (pa vidu) kopā ar Tomasu Morgenšternu (pa kreisi) un Simonu Amanu

фото

Tomass Dītharts kopā ar savu treneri Aleksandru Pointneru

Četru tramplīnu turnejas kopvērtējumā pēc noslēdzošā posma Dītharts iekrāja 1012,6 punktus, bet Morgenšteins bija otrais ar 994,3 punktiem. Tikmēr goda pjedestāla zemāko pakāpienu ieņēma četrkārtējais olimpiskais čempions Simons Amans no Šveices, kurš nopelnīja 992,4 punktus.

Tikmēr austrietis Gregors Šlīrencauers, kurš pērn kļuva par Pasaules kausa kopvērtējuma uzvarētāju un ir iepriekšējo divu sezonu Četru tramplīnu turnejas čempions, kopvērtējumā ierindojās tikai astotajā vietā.

фото

фото

фото

Pasaules kausa kopvērtējumā pēc 13 no šosezon paredzētajām 27 sacensībām pirmajā vietā ar 558 punktiem atrodas Kamils Stohs no Polijas, kuram ar 534 punktiem seko Amans, bet viņam 58 punktus zaudē Šlīrencauers.

Tikmēr Dītharts, kurš nav piedalījies pirmajās septiņās sacensībās, ar 395 punktiem ir sestais.

фото

фото

фото

Četru tramplīnu turnejas uzvarētājs tiek noteikts, summējot sacensībās izcīnītos punktus.

Komentāri