Planētas slavenākā kalnu slēpotāja Vona nepiedalīsies Olimpiādē, Mixnews.lv

Planētas slavenākā kalnu slēpotāja Vona nepiedalīsies Olimpiādē

фото

Sports | 2014. gada 7. janvārī plkst. 17:08

Četrkārtējā Lielā kristāla globusa ieguvēja kalnu slēpošanā Lindsija Vona no ASV traumas dēļ būs spiesta izlaist gaidāmās Soču ziemas olimpiskās spēles, ziņo LETA.

Pagājušā gada februārī notikušā pasaules čempionāta laikā viena no pasaules labākajām kalnu slēpotājām piedzīvoja smagu kritienu, saraujot divas kājas muskuļu saites. Viņa nepaguva atgriezties sacensību apritē līdz ar šīs sezonas pašu sākumu, jo treniņos atjaunoja savainojumu, bet pēc kāpšanas uz slēpēm viņa piedalījusies vien dažās sacensībās, uzrādot pieticīgus rezultātus.

Vankūveras olimpisko spēļu čempione nobrauciena disciplīnā paziņojusi, ka traumētais labās kājas ceļgals joprojām nav gatavs sacensību režīmam, tāpēc viņa Olimpiādē nestartēs.

"Es izdarīju visu, kas bija manos spēkos, taču realitāte ir tāda, ka mans ceļgals nav gatavs šim līmenim. Drīzumā veikšu operāciju, lai būtu gatava pasaules čempionātam nākamā gada februārī," paziņojusi 29 gadus vecā sportiste.

Amerikāniete Lielo kristāla globusu izcīnījusi trīs reizes pēc kārtas laika posmā no 2008. līdz 2010.gadam, kā arī 2012.gadā. Tāpat viņa ir 2010.gada Vankūveras olimpisko spēļu čempione nobraucienā, kā arī 2009.gada pasaules čempione nobraucienā un supergigantā.

Mazos kristāla globusus Vona ieguvusi 13 reizes - sešas reizes triumfējusi nobraucienā, četras reizes pēc kārtas supergigantā un trīs reizes pēc kārtas superkombinācijā.

Ar 59 uzvarām Pasaules kausa sacensībās amerikāniete ir trešā visu laiku panākumiem bagātākā kalnu slēpotāja. Viņa tiek uzskatīta par vienu no spožākajām pasaules sieviešu sporta izcilniecēm.

Komentāri