FIFA: 2022.gada Pasaules kauss nenotiks ierastajā laikā vasarā, Mixnews.lv

FIFA: 2022.gada Pasaules kauss nenotiks ierastajā laikā vasarā

фото

Sports | 2014. gada 8. janvārī plkst. 14:01

Neatbilstošo laika apstākļu dēļ 2022.gadā Katarā plānotais Pasaules kausa finālturnīrs futbolā nenotiks ierastajā laikā jūnijā un jūlijā, trešdien oficiāli apstiprināja Starptautiskās Futbola federāciju asociācijas (FIFA) ģenerālsekretārs Žeroms Valkē.

Sacensību norises laiks bijis asās debašu krustugunīs jau kopš 2010.gada decembra, kad tika paziņots, ka Katara rīkos sacensības. Vasaras mēnešus šajā valstī ir pat vairāk nekā 45 grādus liels karstums, kas var būt dzīvībai bīstami gan spēlētājiem, gan līdzjutējiem.

"Pasaules kauss [Katarā] nenotiks jūnijā-jūlijā," FIFA otrs vadošais cilvēks izteicies intervijā "Radio France". "Ja godīgi, domāju, ka sacensības tiks rīkotas periodā starp 15.novembri un 15.janvāri."

"Laika posmā starp 15.novembri un decembra beigām būtu visatbilstošākie laika apstākļi. Tad tie ir kā siltā Eiropas pavasarī, vidēji ap 25 grādiem," stāstīja Valkē. "Tas būtu ideāli futbolam."

FIFA sola lēmumu par turnīra norises laiku oficiāli pieņemt ne ātrāk kā pēc šī gada Pasaules kausa finālturnīra. Par labu sacensību aizvadīšanai novembrī un decembrī pēdējā laikā iestājusies ne tikai FIFA, bet arī Eiropas Futbola federāciju asociācija (UEFA) un Starptautiskā Profesionālo futbolistu asociācija (FIFPro).

Futbola turnīra pārcelšana no ierastajiem jūnija un jūlija mēnešiem pamatīgi sadusmojusi ziemas sporta veidu pārstāvjus, kas šiem sporta veidiem varētu atņemt sponsorus.

Tā kā Pasaules kauss varētu risināties gada beigās, tas, visticamāk, nepārklātos ar gada sākumā gaidāmajām ziemas olimpiskajām spēlēm. Šīs Olimpiādes rīkotāji kļūs zināmi nākamgad.

Komentāri