Izmeklētāji: Trase, kurā smagi cieta Šūmahers, bija marķēta atbilstoši, Mixnews.lv

Izmeklētāji: Trase, kurā smagi cieta Šūmahers, bija marķēta atbilstoši

фото

Sports | 2014. gada 8. janvārī plkst. 14:25

Francijas kalnu trase, kurā smagas traumas guva septiņkārtējais Pirmās formulas (F-1) pasaules čempions Mihaels Šūmahers, bija marķēta atbilstoši nacionālajiem standartiem, trešdien preses konferencē atklāja negadījuma izmeklētāji.

Kā zināms, 45 gadus vecais Šūmahers decembra izskaņā, slēpojot Francijas kūrortā Meribelā, piedzīvoja kritienu un atsita galvu pret akmeni, kā rezultātā tika gūta nopietna galvas trauma. Šobrīd viņš jau labu laiku atrodas komā Grenobles slimnīcā, bet sportista stāvoklis vēl joprojām tiek raksturots kā stabils, taču kritisks.

"Pēc veiktajām pārbaudēm pārliecinājāmies, ka trases drošība un marķēšana bija atbilstoša Francijā noteiktajiem standartiem," izmeklēšanas rezultātus prezentēja prokurors Patriks Kvinsijs.

Kā zināms, izmeklētāju rīcībā ir ieraksts no videokameras, kas kritiena brīdī bija piestiprināta pie Šūmahera ķiveres. Tomēr trešdien tika atzīts, ka vēl nav izdevies noskaidrot, kāds tieši negadījuma brīdī bija kādreizējā sportista ātrums. Zināms vienīgi, ka no parastās kalnu slēpošanas trases, iebraucot nodalījumā, kurā bija daudz akmeņu, viņš savu ātrumu nav būtiski samazinājis.

"Vienā brīdī viņš izbrauca ārpus trases. Redzams, ka viņš ir labs kalnu slēpotājs, tomēr Šūmahers aizskāra akmeni un krita uz priekšu, uzkrītot ar galvu citam akmenim, kurš bija trīs metrus tālāk. Viņš palika guļam deviņus metrus ārpus iezīmētās trases," atklāja Kvinsijs, izsakoties, ka precīzs Šūmahera ātrums nav svarīga izmeklēšanas detaļa.

Šūmahers karjeras laikā septiņas reizes triumfējis F-1 čempionātā, kas ir visu laiku labākais sasniegums. Divus čempiona titulus viņš izcīnīja, braucot "Benetton" vienībā, bet piecus ieguva, pārstāvēdams "Ferrari". Pirmo reizi Šūmahers no F-1 aizgāja 2006.gadā, bet 2010.gadā atgriezās, lai trīs sezonas aizvadītu "Mercedes" komandā, kur vērā ņemamus panākumus gan neguva. Savas karjeras laikā Šūmahers sacīkstēs triumfējis 91 reizi.

Komentāri