Kokaīna lietošanā pieķertā van Snika vērsusies arbitrāžas tiesā, Mixnews.lv

Kokaīna lietošanā pieķertā van Snika vērsusies arbitrāžas tiesā

фото

Sports | 2014. gada 8. janvārī plkst. 16:17

Kokaīna lietošanā pieķertā 2012.gada Londonas Olimpiādes bronzas medaļniece džudo Šarlīne van Snika no Beļģijas vērsusies Sporta arbitrāžas tiesā (CAS), lai samazinātu viņai piespriesto divu gadu diskvalifikāciju, informē LETA-AFP.

Kā zināms, pozitīvi izrādījušies testi, kuri ņemti iepriekšējā gada augustā notikušajā pasaules čempionātā Brazīlijā, kur van Snikai izdevās tikt pie bronzas godalgas. Vēlāk viņai tika piespriesta divu gadu diskvalifikācija. Pati sportiste savu vainu kokaīna lietošanā noliedza, bet divu gadu diskvalifikācija viņai tika piespriesta šī gada sākumā.

"Biju šokēta par šādu lēmumu, tas ir pārāk bargs un nesamērīgs," savā sociālā tīkla "Facebook" profilā ierakstījusi 23 gadus vecā van Snika. "Nesaprotu, kas ir noticis, jo nekad neesmu lietojusi kokaīnu. Iepriekš veiktie testi vienmēr bijuši negatīvi. Devos uz Brazīliju, lai tiktu pie medaļas, tāpēc zināju, ka mani pārbaudīs. Esmu gatava cīnīties līdz galam."

Tikmēr van Snikas matu paraugos konstatēts, ka sportiste no 2011.gada jūnija līdz 2013.gada augstam nav lietojusi kokaīnu, taču šīs vielas atrastas laika periodā no 2013.gada 10.augusta līdz 10.oktobrim. Tiesa, kokaīna koncentrācija bija 200 reižu mazāka nekā regulāram šīs vielas lietotājam.

Pasaules čempionāts džudo norisinājās no 26.augusta līdz 1.septembrim. Van Snika jau vairākus gadus regulāri kāpusi uz pjedestāla džudo sacensībās visā pasaulē svara kategorijā līdz 48 kg.

Komentāri