Sestdien Bulduros notiks ratiņtenisa paraugdemonstrējumi, Mixnews.lv

Sestdien Bulduros notiks ratiņtenisa paraugdemonstrējumi

фото

Sports | 2014. gada 8. janvārī plkst. 17:00

Šo sestdien, 11.janvārī pl.10:30 viesnīcas "Lielupe" tenisa kortos (Bulduri, Meža prospekts 49) notiks ratiņtenisa paraugdemonstrējumi, kurā piedalīsies Latvijas ratiņtenisa zvaigznes Agris Lasmans, Kaspars Turks, Guntars Skrabis, Maksims Voroņeckis, Žanete Vasaraudze, Lillija Mucelāne.

Paraugdemonstrējumos piedalīsies arī Latvijas klasiskā tenisa zvaigznes: daudzkārtējā Latvijas čempione vienspēlēs, dubultspēlēs un jauktajās dubultspēlēs, deviņas reizes Latvijas Federācijas kausā pārstāvējusī Irina Kuzmina un 2013.gada Latvijas čempione vienspēlēs un daudzkārtējā junioru čempione Madara Straume.

Pasākumā piedalīsies arī 2012.gada Londonas Paralimpisko spēļu zelta un sudraba medaļu ieguvējs diska mešanā un lodes grūšanā Aigars Apinis.

Ratiņteniss ir pielāgotais teniss cilvēkiem ar kustību traucējumiem, kura būtiskākā atšķirība no klasiskā tenisa ir tā, ka to spēlē speciālos tenisa ratiņkrēslos un bumba pret zemi var atsisties divas reizes. Pasaulē tas ir viens no populārākajiem pielāgotajiem sporta veidiem, jo to var kombinēt ar klasisko tenisu, proti, ratiņtenisists var spēlēt pārī vai pret klasiskā tenisa spēlētāju.

2012.gadā notika pirmie ratiņtenisa treniņi arī Latvijā un 2013.gadā Latvijas ratiņtenisisti piedalījās starptautiskajos tenisa turnīros.

Pasākuma organizētāja un vadītāja – ratiņtenisa koordinatore Latvijā, ratiņtenisa trenere, "Tenisa skolas-TS" valdes priekšsēdētāja Terēza Stenclava.

Komentāri