Zināms 2014.gada motošosejas sacensību kalendārs, Mixnews.lv

Zināms 2014.gada motošosejas sacensību kalendārs

фото

Sports | 2014. gada 11. janvārī plkst. 10:07

Jaunā motošosejas sezona ir jau sākusies, dažiem ir nobraukti pirmie kilometri Eiropas trasēs, citi strādā pie savu motociklu uzlabošanas tepat mājās.Latvijas motošosejas braucējiem paveras pietiekami plašas iespējas sacensībām gan pašmāju trasēs, gan kaimiņvalstīs.

Latvijas čempionāts tradicionāli ietvers arī posmus Igaunijā, kur sacīkšu dalībnieku vidū ir arī daudz skandināvu braucēju, kurus pamatīgi ieinteresējusi atjaunotā Pērnavas trase. Baltijas čempionāts saglabās savu iepriekšējo formātu ar vienu ieskaites sacīksti katrā valstī, kas paver laba rezultāta iespējas ātriem un regulāriem sacensību dalībniekiem.

Latvijas sacīkšu seriālu plānots atklāt 25 maijā, bet jau 1 jūnijā, Pērnavā, sadarbībā ar Krievijas čempionāta organizatoriem paredzēts motošosejai unikāls pasākums – Nāciju Kauss. Motošoseja ir viena no retajām motosporta disciplīnām, kur tradicionāli uzsvars tiek likts uz individuālajiem rezultātiem, tad protams komanda, ražotājs.

Tiesa, vēl nesenā pagātnē bija gan valstu(republiku), gan komandu(klubu) ieskaites, bet mainoties politiskajai un ekonomiskai situācijai tas viss kļuvis par otrā plāna notikumu. Krievijas organizatorus visupirms ieinteresējis Pērnavas trases potenciāls un augstais tur notiekošo sacīkšu dalībnieku meistarības līmenis. Sacensības plānotas kā valstu komandu sacensības, un tas izraisījis neviltotu interesi Krievijā un Skandināvijā, kuru motošosejas kalendāri tiek pieskaņoti šim pasākumam - atklāj Tāls Meļķis, Latvijas Motosporta federācijas Motošosejas komisijas ilggadējais vadītājs.

Kvalitatīva solās būt jūlija sākuma sacīkste Pērnavā, kad līdztekus nacionālā čempionāta ieskaitēm paredzēts arī Somijas motošosejas čempionāta posms. Latvijā motošoseja savu kulmināciju sasniegs 17 augustā, kad dienu iepriekš Biķerniekos atjaunotajā trasē būs beidzies pasaules spīdveja čempionāta posms. Šī daudzveidīgā motoru sporta nedēļas nogale organiski iekļausies arī Rīgas pilsētas svētku noskaņā. Visas sezonas garumā Biķerniekos notiekošo motošoseju papildinās arī Zelta Mopēda, skūteru un retromotociklu klašu braucieni, kuriem lielākā daļa sacensību notiek Latvijas kartodromos. Iknedēļas treniņu iespējas Biķerniekos ikvienam interesentam piedāvās motošosejas klubs Motoaplis.

Motošosejas sacensību kalendārs 2014(provizorisks):

  • 25 maijs Biķernieki

  • 1 jūnijs Pērnava

  • 6 jūlijs Pērnava

  • 20 jūlijs Biķernieki

  • 17 augusts Biķernieki

  • 24 augusts Pērnava

  • 7 septembris Pērnava

Komentāri