Rastorgujevam pēc teicama starta 18.vieta, Mixnews.lv

Rastorgujevam pēc teicama starta 18.vieta

фото

Sports | 2014. gada 11. janvārī plkst. 15:45

Latvijas labākais biatlonists Andrejs Rastorgujevs sestdien lieliski sāka Vācijas trasē Rūpoldingā notikušās Pasaules kausa izcīņas piektā posma 20 kilometru individuālās sacensības, taču finišā ierindojās 18.vietā.

Pirms pirmās šautuves Rastorgujevs bija otrais, bet pēc tās jau bija izvirzījies vairāk nekā desmit sekunžu vadībā. Otrajā šautuvē Latvijas labākais biatlonists pieļāva vienu kļūdu, kā rezultātā nācās izkrist no pirmā desmitnieka. Pēc trešās šautuves, kurā Rastorgujevs nepieļāva nevienu kļūdu, viņam izdevās jau atkal ielauzties pirmajā pieciniekā.

Savukārt pēdējā šautuvē Latvijas biatlonists pamanījās pieļaut divas kļūdas, kā rezultātā nācās atkrist atpakaļ par vairākām vietām un samierināties ar 18.pozīciju finišā.

Latvijas biatlonists 20 kilometru distanci veica 50 minūtēs un 59,1 sekundē, par nedaudz vairāk kā divām minūtēm atpaliekot no sacensību uzvarētāja pasaules čempiona norvēģa Ēmila Hegles Svendsena, bet otro vietu izcīnīja krievs Aleksejs Volkovs, kurš no uzvarētāja atpalika par 14,6 sekundēm.

Šī ir Svendsena 34.uzvara kādā no Pasaules kausa sacensībām, kas viņam panākumiem bagātāko biatlonistu sarakstā ļauj pakāpties uz trešo vietu. Tikmēr trešo vietu šajā posmā izcīnīja vēl viens Krievijas biatlonists Jevgēņijs Ustjugovs. Šajās sacensībās nestartēja Pasaules kausa kopvērtējuma līderis Martēns Furkads no Francijas.

Savukārt citi Latvijas sportisti individuālajā distancē finišēja ārpus labāko 60 pulka - Rolands Pužulis ar trīs kļūdām šaušanā bija 75.vietā, bet Aleksandrs Patrijuks ar astoņām kļūdām bija pēdējā, 101.pozīcijā. Labākie 60 šīs distances sportisti kvalificējās svētdien gaidāmajām iedzīšanas sacensībām, kurās starta laiki šoreiz tika ņemti tieši pēc individuālajām sacensībām un izdalīti ar divi.

Kā zināms, piektdien 15 kilometru individuālajā distancē latviete Žanna Juškāne pieļāva desmit kļūdas šaušanā un bija 98.vietā un nekvalificējās svētdien iecerētajai iedzīšanai.

Pasaules kausa posms sākās trešdien ar 4x6 kilometru stafetes sacensībām sievietēm, kurās pēc divu gadu pārtraukuma pie uzvaras tika Krievijas izlase.

Savukārt ceturtdien 4x7,5 kilometru stafetē vīriem pie pirmā panākuma kopš 2009.gada decembra tika Austrija. Pateicoties sekmīgam Andreja Rastorgujeva sniegumam, pēc pirmā posma līderpozīcijā atradās Latvija, tomēr noslēgumā tā palika 20.pozīcijā.

Posma turpinājumā svētdien notiks iedzīšanas. Līdz Soču ziemas olimpiskajām spēlēm notiks seši Pasaules kausa izcīņas posmi, bet pēc tam norisināsies vēl trīs.

Komentāri