Melbārža četrinieks pirmajā vietā pēc Pasaules kausa sacensību pirmā brauciena, Mixnews.lv

Melbārža četrinieks pirmajā vietā pēc Pasaules kausa sacensību pirmā brauciena

фото

Sports | 2014. gada 12. janvārī plkst. 12:23

Latvijas bobsleja pilota Oskara Melbārža četrinieku ekipāža ieņem pirmo vietu pēc Šveices trasē Sanktmoricā notiekošā Pasaules kausa piektā posma pirmā brauciena, ziņo LETA.

Otro reizi sportisti uz starta stāsies plkst.13.45 pēc Latvijas laika. Sacensības tiešraidē translē Latvijas Televīzijas (LTV) 7.kanāls.

Melbārdis ar stūmējiem Daumantu Dreiškenu, Arvi Vilkasti un Jāni Strengu pirmajā braucienā izmantoja vēlo starta numuru un pateicīgāku ledus stāvokli, uzrādot labāko starta laiku (5,02 sekundes) un finišā sasniedzot jaunu trases rekordu - minūte un 4,75 sekundes.

Latvieši pēc pirmā brauciena par 0,04 sekundēm apsteidz otrajā vietā esošo krievu Alesandru Zubkovu, bet amerikāņa Nika Kaningema ekipāža atpaliek vēl par 0,26 sekundēm.

Tikmēr Latvijas jaunais pilots Oskars Ķibermanis ar stūmējiem Raivi Broku, Vairi Leibomu un Edgaru Eriņu, kurš ir Latvijas rekordists desmitcīņā, pēc pirmā brauciena ieņem 13.vietu, līderim zaudējot 0,77 sekundes.

Pasaules kausa kopvērtējumā četriniekiem Melbārdis ar 602 punktiem ieņem 14.vietu, bet Ķibermanis ar 584 punktiem ir uzreiz aiz viņa.

Savukārt kopvērtējuma līdera godā atrodas vācietis Maksimiljans Arnts, kurš iekrājis 1038 punktus, tuvāko sekotāju krievu Alkesandru Zubkovu apsteidzot par 116 punktiem.

Jau vēstīts, ka sestdien divnieku sacensībās Ķibermanim izdevās izcīnīt augsto astoto vietu, kamēr Melbārdis palika 13.pozīcijā.

Zīmīgi, ka sportists, kurš uzvarēs Sanktmoricā un vēl nākamajos divos pasaules kausa posmos, tiks pie 100 000 eiro. Tiesa, šo posmu sešos braucienos atlētam vajadzēs uzrādīt arī ātrākos laikus.

Kā zināms, pērn šis bonuss tika iedibināts pirmo reizi, un skeletonā to ieguva latvietis Martins Dukurs.

Kā ziņots, pagājušajā sezonā Pasaules kausa kopvērtējumā divniekiem Melbārdis ieņēma otro vietu, Uģis Žaļims un Ķibermanis palika attiecīgi 35. un 37.pozīcijā. Savukārt četriniekiem Melbārdis vēlreiz bija otrais, uzvarot neoficiālajā kombinācijas vērtējumā, bet Ķibermanis un Žaļims ieņēma attiecīgi 25. un 29.vietu.

Pagājušās sezonas beigās Melbārdis Sočos notikušajā Pasaules kausa posmā triumfēja četrinieku sacensībās, izcīnot savu pirmo uzvaru karjerā un nodrošinot otro vietu sezonas kopvērtējumā. Savukārt divnieku mačos viņš Sočos izcīnīja trešo vietu.

Žaļims šīs sezonas sākumā Latvijai vērtīgos Nāciju ieskaites punktus pelna Eiropas kausā.

Atlase Soču olimpiskajām spēlēm ilgs līdz 19.janvārim. Ja Latvija pasaules rangā būs vismaz devītajā vietā, tā Olimpiādei kvalificēsies ar divām divnieku un četrinieku ekipāžām, bet labāko trijnieks dotu iespēju piedalīties pat ar trim ekipāžām. Tomēr pašlaik vairs Latvija reāli nepretendē uz iespēju Sočos startēt ar trim ekipāžām.

Komentāri