Gulbis nepārliecinošā mačā piekāpjas amerikāņu tenisistam Kverijam, Mixnews.lv

Gulbis nepārliecinošā mačā piekāpjas amerikāņu tenisistam Kverijam

фото

Sports | 2014. gada 15. janvārī plkst. 11:32

Latvijas labākais tenisists Ernests Gulbis Austrālijas atklātā čempionāta vīriešu vienspēļu turnīra otrās kārtas mačā trešdien ar rezultātu 2-6, 3-6, 4-6 nepārliecinošā cīņā piekāpās amerikānim Semam Kverijam, informē LETA.

Līdz ar to sešās dalības reizēs šajā turnīrā latvietis joprojām ne reizi nav spējis sasniegt trešo kārtu.

Mačs sākās ar Kverija pārsvaru - jau pirmajā geimā viņš veica trīs eisus, bet otrajā geimā ieguva divas breikbumbas, tomēr smagā cīņā latvietis spēja panākt 1-1. Sestajā geimā Kverijam izdevās nobreikot Gulbi, bet vēlreiz viņš to paveica arī astotajā geimā un latvietis pirmajā setā piekāpās ar 2-6. Zīmīgi, ka Gulbis pirmajā setā nespēja uzvarēt nevienā izspēlē pie pretinieka serves.

Lielā karstuma dēļ Gulbis maču uzsāka ar cepuri galvā, tomēr ļoti ātri atvadījās no tās.

Arī otrā seta sākumā Gulbis neko nespēja izdarīt Kverija varenajām servēm. Otrajā geimā viņš atsita vēl vienu pretinieka breikbumbu, bet trešajā geimā beidzot uzvarēja pirmajās divās izspēlēs pie amerikāņa serves. Turpinājumā Gulbis iespēlējās un piektajā geimā pats beidzot ieguva pirmo breikbumbu mačā, ko turklāt arī izmantoja, pārņemot vadību ar 3-2.

Tomēr turpinājumā līdz pat seta beigām laukumā atkal dominēja amerikānis. Uzreiz nākamajā geimā Gulbis pieļāva dubultkļūdu un Kverijs lauza Gulbja servi, bet latvietis, atbildot uz to, salauza savu raketi. Arī nākamajos trijos geimos labāks bija tieši Kverijs un Gulbis otrajā setā piekāpās ar 3-6. Pirmie divi seti kopā ilga vien 62 minūtes.

Kaut trešā seta sākumā dominēja servētājs, piektajā geimā Kverijs kārtējo reizi lauza latvieša servi. Turpinājumā neviens no tenisistiem strauju pavērsienu vairs nespēja veikt, kaut desmitajā geimā Gulbis ieguva vien savu otro un trešo breikbumbu visā mačā. Latvietis cieta neveiksmi setā ar 4-6 un arī piekāpās visā mačā.

Ja pirmajā kārtā Gulbis pamanījās četros setos pieļaut 79 nepiespiestās kļūdas, šoreiz viņam trijos setos bija 40 kļūdas.

Gulbis šobrīd ATP rangā ieņem 24.vietu un sacensībās izlikts ar 23.numuru, līdz ar to pirmajās divās kārtās viņam pretī nevarēja stāties kāds no citiem izliktajiem spēlētājiem.

Tikmēr Kverijs pašlaik pasaules rangā atrodas 51.vietā.

Pirmajā kārtā pirmdien Gulbis ar 1-6, 6-4, 7-6 (7:4), 6-2 uzvarēja ranga 42.vietā esošo argentīnieti Huanu Monako, savukārt Kverijs ar 6-3, 6-2, 3-6, 7-6 (7:3) uzvarēja kolumbieti Santjago Hiraldo.

Šī turnīra otro kārtu latvietis bija sasniedzis vien otro reizi karjerā. Par pirmās kārtas pārvarēšanu Gulbis nopelnīja 45 ATP vienspēļu ranga punktus.

Abi tenisisti iepriekš savā starpā bija tikušies četras reizes, uzvaras dalot uz pusēm. Tā 2009.gada Francijas atklātā čempionāta pirmās kārtas mačā latvietis bija pārāks ar rezultātu 7-6 (7:1), 6-1, 3-6, 6-1, 2010.gada Memfisas "ATP World Tour 500" sērijas turnīra pusfināla cīņā Kverijs revanšējās ar 6-3, 6-4, bet 2011.gada Valensijas "ATP World Tour 500" sērijas turnīra pirmajā kārtā pārāks ar 6-3, 6-4 atkal bija amerikānis.

Abu nesenākā cīņa norisinājās gandrīz pirms gada Delribīčas "ATP World Tour 250" turnīra otrajā kārtā, kad Gulbis uzvarēja ar 6-4, 4-6, 7-6 (7:4) un vēlāk kļuva par turnīra uzvarētāju.

Gulbis iepriekš "Grand Slam" sacensībās izlikto spēlētāju vidū bijis četras reizes, tomēr tajās visās bija zaudējis jau pirmajā mačā. Arī Austrālijas atklātajā čempionātā Gulbis iepriekš startējis neveiksmīgi, četras reizes ciešot neveiksmes pamatturnīra pirmajā kārtā, bet tagad otro reizi piekāpjoties otrajā mačā.

Tikmēr par gadu vecākais Kverijs šajā turnīrā trīs reizes ticis līdz trešajai kārtai, bet viņa sekmīgākie "Grand Slam" turnīri bija 2010.gadā, kad amerikānis sasniedza ceturto kārtu Vimbldonā un ASV atklātajā čempionātā.

Trešajā kārtā Kverijs tiksies ar itāli Fabio Fonjīni, kurš sacensībās izlikts ar 15.numuru, vai Jarko Nieminenu no Somijas. Savukārt pēc tam ceturtajā kārtā šī dueļa sekmīgākajam spēlētājam iespējama tikšanās ar pasaules ranga vicelīderi Novāku Džokoviču no Serbijas.

Kā ziņots, sākotnēji bija plānots, ka Gulbis sacensībās būs izlikts ar 24.numuru, tomēr dalību no turnīra atsauca spānis Nikolass Almagro. Kā ziņots, trešdien zaudējumu pirmās kārtas mačā sieviešu dubultspēļu turnīrā piedzīvoja arī latviete Līga Dekmeijere, pārī ar Čuanu Čiadzjunu no Taivānas ar rezultātu 1-6, 1-6 kapitulējot amerikānietēm Rakelai Hopsai-Džounsai un Ebigeilai Spīrsai, kuras izliktas ar astoto numuru.

Dekmeijere pašlaik WTA dubultspēļu rangā atrodas 91.vietā, bet Čiadzjuna ieņem 1157.pozīciju. Taivānas sportiste sacensībās nebija startējusi kopš 2012.gada rudens, bet apritē atgriezās vien pagājušā gada izskaņā. Iepriekš šī sportiste WTA dubultspēļu rangā atradusies pat piektajā vietā, divas reizes spēlējot "Grand Slam" sacensību finālā.

Tikmēr ASV tenisistes pasaules dubultspēļu rangā dala 24.pozīciju. Dekmeijerei šis bija pirmais 2014.gada turnīrs. Austrālijas atklātajā čempionātā viņa startēja astoto reizi un tikai trīs reizes sasniegusi dubultspēļu sacensību otro kārtu. Arī pērn dubultspēļu speciāliste izstājās jau pirmajā kārtā, bet tikai divus geimus turnīrā viņa uzvarēja jau trešo reizi šajos astoņos gados.

No citiem Latvijas tenisistiem junioru turnīrā sagaidāma Aļonas Ostapenko dalība. Savukārt Diāna Marcinkēviča savā "Grand Slam" turnīru debijā nepārvarēja sieviešu vienspēļu kvalifikācijas sacensību pirmo kārtu.

Komentāri