Dopinga lietošanā pieķertais Pauels ikdienas uzturā nav pārbaudījis aizliegto vielu klātesamību, Mixnews.lv

Dopinga lietošanā pieķertais Pauels ikdienas uzturā nav pārbaudījis aizliegto vielu klātesamību

фото

Sports | 2014. gada 15. janvārī plkst. 21:22

Bijušais pasaules rekordists 100 metru sprinta distancē Asafa Pauels nav pārbaudījis, vai viņa fizioterapeita ieteikto uztura kapsulu sastāvā nav vielas, kas atrodas Pasaules Antidopinga aģentūras (WADA) aizliegto vielu sarakstā, ziņo LETA-AFP.

Pauels aizvadītā gada jūnijā Jamaikas atlases sacensībās dalībai pasaules čempionātā tika pieķerts dopinga lietošanā. Sportists lietojis aizliegto vielu oksilofrīnu, kas darbojas līdzīgi kā efedrīns.

Pauels Jamaikas Antidopinga komisijas (JADCO) noklausīšanās sēdē atzinis, ka sportista fizioterapeits kanādietis Kriss Ksurebs viņam licis katru rītu norīt divas kapsulas ar nosaukumu "Epifānija D1". Turklāt otrajā to lietošans nedēļā dienas deva bija jādubulto.

"Vienu dienu aizmirsu, ka man bija jāapēd četras kapsulas. Vēlāk istabā ienāca Ksurebs un teica, ka man tās ir jāsāk lietot pēc iespējas ātrāk," notikumus pirms jūnijā notikušajām atlases sacensībām atgādina Pauels.

Tāpat jamaikietis nav slēpis, ka kapsulas sācis lietot mēnesi pirms Jamaikas atlases sacensībām, taču nav varējis atcerēties, vai WADA aizliegto preparātu sarakstā atrodas "Epifānija D1".

"Es nezinu šo sarakstu no galvas, bet esmu informēts, ka tāds mums būtu jāzina. Risks, ka varam apēst ko nezināmu, pastāv vienmēr. Šie preparāti man bija sveši," skaidro 31 gadu vecais sportists.

Sprinta skriešanas sporta veids ir zaudējis savu reputāciju pēc tam, kad aizvadītajā vasarā pozitīvus dopinga rezultātus bez Pauela uzrādīja arī pasaules slavenie skrējēji Taisons Gejs, Šerona Simpsone un Veronika Kempbela-Brauna.

Komentāri