Serēna Viljamsa kļuvusi par Austrālijas atklātā čempionāta uzvarām bagātāko tenisisti, Mixnews.lv

Serēna Viljamsa kļuvusi par Austrālijas atklātā čempionāta uzvarām bagātāko tenisisti

фото

Sports | 2014. gada 17. janvārī plkst. 10:27

Pašreizējā pasaules pirmā rakete amerikāniete Serēna Viljamsa piektdien kļuva par tenisisti, kura izcīnījusi visvairāk uzvaru Austrālijas atklātā čempionāta vēsturē.

Viljamsa Austrālijas atklātā čempionāta trešās kārtas mačā ar rezultātu 6-3, 6-3 piektdien pieveica Slovākijas spēlētāju Danielu Hantuhovu. Šī amerikānietei bija 61.uzvara šī turnīra ietvaros, kas uzvarām bagātāko sarakstā ļāva apsteigt līdz šim pirmajā vietā esošo Margaretu Kortu.

Tāpat ASV tenisiste dala pirmo vietu starp tenisistēm, kuras šajā turnīrā aizvadījušas visvairāk maču. Līdz ar to astotdaļfināls Viljamsai būs jau 70.cīņa Austrālijas atklātā čempionāta ietvaros, kas būs jauns rekords. Šobrīd 32 gadus vecā Viljamsa Austrālijas atklātajā čempionātā debitēja tālajā 1998.gadā, pirmo reizi triumfējot piecus gadus vēlāk.

Tikmēr abas māsas Viljamsas - Serēna un Venusa - izstājušās no dubultspēļu turnīra, neaizvadot pat pirmo kārtu, jo Venusa iedzīvojusies kājas savainojumā.

Citā mačā pie grūtas uzvaras izdevies tikt ar ceturto numuru izliktajai ķīnietei Na Li, kura ar 1-6 7-6(7:2) 6-3 pārspēja Lūsiju Safāržovu no Čehijas.

Uzvaru izcīnījusi arī ar devīto numuru izliktā Angelika Kerbere no Vācijas - viņa ar 6-3, 6-4 pievārēja amerikānieti Elisoni Riski.

Tikmēr vīriešu sacensībās pie uzvaras piektdien tika viens no pasaules labākajiem tenisistiem Davids Ferrers, kurš izsēts ar trešo numuru. Spānijas sportists trešās kārtas mačā ar rezultātu 6-2, 7-6 (7:5), 6-2 pieveica Žeremī Šardī no Francijas. Zīmīgi, ka Ferreram jau 15.reizi pēc kārtas izdevies iekļūt "Grand Slam" turnīra astotdaļfinālā.

Pārējie trešās kārtas mači tiks aizvadīti piektdien, kā arī sestdien. Kā zināms, ceturtdien lielā karstuma un lietus dēļ tika pārtraukti un atcelti vairāki mači. Ja nelabvēlīgie laika apstākļi turpināsies arī piektdien, pastāv iespēja, ka arī tad būs izmaiņas spēļu kalendārā.

Kā ziņots, zaudējumus trešdien cieta divi Latvijas tenisisti - Ernests Gulbis vīriešu vienspēļu turnīra otrajā kārtā ar 2-6, 3-6, 4-6 piekāpās amerikānim Semam Kverijam, bet Līga Dekmeijere pārī ar Čuanu Čiadzjunu no Taivānas sieviešu dubultspēļu pirmajā kārtā ar rezultātu 1-6, 1-6 kapitulēja amerikānietēm Rakelai Hopsai-Džounsai un Ebigeilai Spīrsai, kuras izliktas ar astoto numuru.

Komentāri