Klubs Barons kvartāls fanu agresīvās uzvedības dēļ nākamās trīs mājas spēles aizvadīs bez skatītājiem, Mixnews.lv

Klubs Barons kvartāls fanu agresīvās uzvedības dēļ nākamās trīs mājas spēles aizvadīs bez skatītājiem

фото

Sports | 2014. gada 17. janvārī plkst. 17:15

Latvijas Basketbola savienības (LBS) valdes sēdē izskatīts Latvijas Basketbola līgu (LBL) vadības ziņojums par incidentu "Aldaris" LBL regulārā čempionāta spēles "Barons kvartāls" pret "VEF Rīga" laikā. Papildus sodam, ko spēles rīkotājiem "Barons kvartāls" par kārtības nenodrošināšanu uzlikusi LBL Tehniskā komisija, pēc LBS valdes lēmuma klubam trīs nākamās spēles jāaizvada bez skatītājiem, ziņo LETA.

Kā vēsta LBS, ar incidentu saistītie materiāli tiks nodoti Drošības policijai.

Minētā spēle notika pagājušā gada 21.decembrī Mārupes sporta centrā, kurā pārāki ar 96:69 bija viesi un pašreizējie valsts čempioni "VEF Rīga".

"Rasistiski aizspriedumi un ar tiem saistīti incidenti Latvijas basketbolā līdz šim nav bijuši aktuāli, taču tā dēvētais fanu grupējums "Barons ultras" acīmredzot grib basketbolā ievazāt sliktākās izpausmes no citu sporta spēļu repertuāra," uzsvēris LBS prezidents Valdis Voins. "Negrasāmies pievērt acis uz šo incidentu, kas diemžēl nav pirmais "Barons kvartāls" vēsturē."

Rīgas klubs sodīts par fanu nepiedienīgiem žestiem un konfliktiem ar Pašvaldības policiju. Skatītāju uzvedības dēļ spēli pat nācies uz laiku pārtraukt, un šos faktus Voins sauc par "ārkārtējiem notikumiem".

""Barons kvartāls" pārstāvju reakcija uz Tehniskās komisijas lēmumu - proti, aicinājums to pārskatīt - liecina, ka kluba vadība nav sapratusi, ka runa ir par nopietnu likuma pārkāpumu, turklāt brīdī, kad rasisma izpausmēm pasaules sporta sabiedrībā tiek pievērsta īpaša uzmanība un visu iesaistīto pušu uzvedību regulē ne tikai elementāra cilvēcisko attiecību kultūra, bet arī nopietnas starptautiskās konvencijas," piebilst Voins. "Trīs spēles bez skatītājiem dos iespēju kluba vadībai izvērtēt savas spējas nodrošināt normālu mājas spēļu norisi."

"Papildus visus materiālus nodosim Drošības policijai, lai izvērtē, vai konkrētu cilvēku darbībās nav saskatāmas nozieguma pazīmes," LBS paziņojumā citēts Voins.

Nākamās trīs mājas spēles komandai paredzētas 26.janvārī pret "Saldus" komandu, 12.februārī pret "Jelgavu" un 19.februārī pret biznesa augstskolu "Turība".

"Aldaris" LBL kopvērtējumā "Barons kvartāls" pašlaik ar deviņām uzvarām 20 spēlēs ieņem septīto vietu.

Komentāri