Šiciem devītā vieta priekšpēdējā Pasaules kausa posmā kamaniņu sportā, Mixnews.lv

Šiciem devītā vieta priekšpēdējā Pasaules kausa posmā kamaniņu sportā

фото

Sports | 2014. gada 18. janvārī plkst. 14:27

Latvijas kamaniņu sporta divnieku ekipāža Andris un Juris Šici sestdien izcīnīja devīto vietu Altenbergas trasē Vācijā notiekošajā Pasaules kausa priekšpēdējā, astotajā, posmā, ziņo LETA.

Šīs sezonas astoņos posmos brāļi Šici labāko desmitniekā iebraukuši sešas reizes, bet viņu labākais sasniegums ir piektā vieta. Tikmēr otra Latvijas ekipāža Oskars Gudramovičs/Pēteris Kalniņš pēc neveiksmīga otrā brauciena bija spiesti samierināties ar pieticīgo 18.pozīciju 19 ekipāžu konkurencē.

Pēc pirmā brauciena brāļi Šici ieņēma 11.vietu, bet Gudramovičs/Kalniņš atradās 14.pozīcijā, līderiem zaudējot attiecīgi 0,566 un 0,619 sekundes. Savukārt otrajā braucienā Šiciem izcilais trešais labākais laiks, kas summā uzvarētājiem lika piekāpties par 0,620 sekundēm, bet Gudramovičs/Kalniņš otrajā braucienā uzrādīja sliktāko laiku un uzvarētājiem summā zaudēja 2,151 sekundi.

"’Treniņi liecināja, ka jābūt labam rezultātam, taču pirmajā braucienā sapināmies meistarībā. Un tad nācās labot savas kļūdas. Kā būtu, ja būtu pirmais brauciens izdevies? Mēs parasti tā nedomājam un netirzājam. Ir tā, kā ir, un ir jāiet tālāk," J.Šica teikto citē Latvijas Kamaniņu sporta federācijas (LKSF) pārstāve Mērija Ansviesule.

Līderi pēc pirmā brauciena bija pašreizējie kopvērtējuma līderi Tobiass Vendls/Tobiass Ārlts no Vācijas, kuri ir arī pašreizējie Pasaules kausa īpašnieki. Viņi par 0,209 sekundēm apsteidza krievus Dopelu Deņisjevu un Vladislavu Antonovu, savukārt vēl par 0,042 sekundēm atpalika citi vācieši Tonijs Egerts un Saša Benekens.

Otrajā braucienā Vendls/Ārlts savu pozīciju nosargāja, summā par 0,219 sekundēm apsteidzot Egertu un Benekenu. Savukārt uz trešo vietu 0,332 sekundes aiz uzvarētājiem pakāpās austrieši Peters Pencs/Georgs Fišlers.

Gūtais panākums ļāvis Vendlam un Ārltam priekšlaicīgi kļūt par šīs sezonas Pasaules kausa ieguvējiem. Viņi šo titulu izcīnījuši otro reizi pēc kārtas un trešo reizi karjerā.

Gudramovičs/Kalniņš piektdien izcīnīja trešo vietu Nāciju kausa sacensībās, bet brāļi Šici dalību pamatsacensībās bija nodrošinājuši automātiski.

Pasaules kausa kopvērtējumā pēc astoņiem posmiem divnieku ekipāžām neaizsniedzamā vadībā atrodas Vendls/Ārlts, kuriem ir 770 punkti, bet viņu tautieši Egerts/Benekens iekrājuši 630 punktus. Tikmēr trešie kopvērtējumā ir Pencs/Fišlers, kuriem 484 punkti.

Savukārt Šici kopvērtējumā ar 326 punktiem ieņem astoto vietu, bet Gudramovičs/Kalniņš ir 16.pozīcijā ar 187 punktiem.

Turpinājumā sestdien notiks arī sacensības vīriem, bet posms noslēgsies svētdien ar sieviešu sacensībām, kā arī komandu stafeti.

Turpinājumā pasaules labākie kamaniņu braucēji 25. un 26.janvārī startēs Pasaules kausa noslēdzošajā, devītajā, posmā, kas vienlaicīgi būs arī Eiropas čempionāts. Tas risināsies Siguldā.

Soču olimpiskās spēles notiks no 2014.gada 7. līdz 23.februārim, bet kamaniņu sacensības sāksies jau 8.februārī ar vīriešu vieninieku sacensībām.

Olimpiskajās spēlēs startēs vīri Mārtiņš Rubenis, Inārs Kivlenieks un Kristaps Mauriņš, dāmas Ulla Zirne un Elīza Tīruma, kā arī divnieku ekipāžas A.Šics/J.Šics un Gudramovičs/Kalniņš. Tāpat Latvija Olimpiādes kamaniņu sporta sacensībās būs pārstāvēta komandu stafetē.

Pēc pagājušās sezonas par karjeras beigām paziņoja pieredzējusī Latvijas kamaniņu braucēja Maija Tīruma, kura šosezon palīdz Francijas kamaniņu braucējiem.

Komentāri