Melbārža četrinieks uzvar otrajās Pasaules kausa sacensībās pēc kārtas, Mixnews.lv

Melbārža četrinieks uzvar otrajās Pasaules kausa sacensībās pēc kārtas

фото

Sports | 2014. gada 19. janvārī plkst. 19:42

Latviešu bobsleja pilots Oskars Melbārdis svētdien uzvarēja Īglsas trasē Austrijā notiekošā Pasaules kausa izcīņas priekšpēdējā, sestajā, posmā četriniekiem, triumfējot otrajās sacīkstēs pēc kārtas, ziņo LETA.

Šī Melbārdim bija trešā uzvara pilota karjerā. Ar šo rezultātu gan nebija pietiekami, lai Melbārdis turpinātu pretendēt uz Starptautiskās Bobsleja un skeletona federācijas (FIBT) īpašo balvu 100 000 eiro apmērā, kas pienāksies tam sportistam, kurš uzvarēs sezonas pēdējās trīs sacīkstēs, turklāt visos sešos braucienos paliks nepārspēts Pirmajā nobraucienā Melbārdis ar stūmējiem Daumantu Dreiškenu, Arvi Vilkasti un Jāni Strengu trasi veica 51,15 sekundēs, par 0,01 sekundi atpaliekot no amerikāņa Stīvena Holkomba četrinieka.

Savukārt otrajā nobraucienā Melbārdis sasniedza trases rekordu un divu braucienu summā apsteidza Holkombu par 0,11 sekundēm.

Tikmēr trešo vietu ieņēma vācu pilots Tomass Floršucs, kurš summā zaudēja 0,21 sekundi.

Otrs Latvijas pilots Oskars Ķibermanis ar stūmējiem Raivi Broku, Helviju Lūsi un Vairi Leibomu pēc pirmā brauciena dalīja desmito vietu, Holkombam gan zaudējot tikai 0,30 sekundes. Savukārt otrajā braucienā Ķibermaņa četrinieks uzrādīja astoto laiku, kas summā ļāva pakāpties par vienu pozīciju, piekāpjoties vadošajai Latvijas ekipāžai par 0,49 sekundēm.

Sestdien divnieku sacensībās Melbārdis kopā ar Dreiškenu un Oskars Ķibermanis ar stūmēju Leibomu ieņēma attiecīgi septīto un astoto vietu.

Pagājušajā posmā Sanktmoricā, Šveicē, ļoti veiksmīgas četrinieku sacensības izvadīja Melbārdis, kurš kā pilots tika pie savas otrās uzvaras karjerā. Līdz ar to latvietis pretendēja uz FIBT iedibināto balvu, ko pērn pirmajā reizē saņēma latviešu skeletonists Martins Dukurs, kurš uz to pretendē arī šogad.

Pēc šī posma noslēdzās sportistu atlases Soču ziemas olimpiskajām spēlēm. Latvija uz Sočiem dosies ar astoņiem sportistiem.

Pasaules kausa sezona noslēgsies ar sacensībām Kēnigzes trasē Vācijā 26.janvārī.

Atlase Soču olimpiskajām spēlēm ilgs līdz 19.janvārim. Ja Latvija pasaules rangā būs vismaz devītajā vietā, tā Olimpiādei kvalificēsies ar divām divnieku un četrinieku ekipāžām, bet labāko trijnieks, kas vairs nav sasniedzams, dotu iespēju piedalīties pat ar trim ekipāžām.

Pagājušās sezonas beigās Melbārdis Sočos notikušajā Pasaules kausa posmā triumfēja četrinieku sacensībās, izcīnot savu pirmo uzvaru karjerā un nodrošinot otro vietu sezonas kopvērtējumā. Savukārt divnieku mačos viņš Sočos izcīnīja trešo vietu.

Žaļims šosezon Latvijai vērtīgos Nāciju ieskaites punktus pelnījis Eiropas kausā.

Komentāri