Ārpolitikas eksperts: Žēl, ka olimpiskās spēles Sočos tiek politizētas, Mixnews.lv

Ārpolitikas eksperts: Žēl, ka olimpiskās spēles Sočos tiek politizētas (2)

фото

Sports | 2014. gada 20. janvārī plkst. 09:31

"Ir ļoti žēl, ka olimpiskās spēles, kam būtu jātuvina dažādas valstis un nācijas, tiek tik ļoti politizētas," - LNT raidījumā "900 sekundes" sacīja Saeimas Ārlietu komisijas priekšsēdētājs Ojārs Ēriks Kalniņš (V), komentējot dažādu valstu vadītāju lēmumus par piedalīšanos vai nepiedalīšanos olimpisko spēļu atklāšanā Sočos, ziņo LETA.

"Nedomāju, ka pasaules uzmanība būs pievērsta tam, kas no Latvijas brauks vai nebrauks uz šīm spēlēm. Mums ir jābūt pragmatiskākiem," uzskata Kalniņš, piebilstot, ka būtu labi, ja šīs spēles noritētu mierīgi.

"Man nav nekādu problēmu, ka [Valsts] prezidents [Andris Bērziņš] brauks."

Latvijas Ārpolitikas institūta direktors un Rīgas Stradiņa universitātes profesors Andris Sprūds LNT raidījumā '"900 sekundes" izteicās, ka Bērziņa lēmumu piedalīties olimpiskajās spēlēs Sočos vērtē neitrāli. Viņaprāt, šāds prezidenta lēmums "iederas gan viņa stilā "labāk runāt un diskutēt, nekā nostāties pozā", gan Latvijas tēlā kopumā".

Portāls Mixnews.lv jau ziņoja, ka vairāku valstu prezidenti paziņojuši, ka olimpiskās spēles Sočos neapmeklēs, tostarp arī Francijas prezidents Fransuā Olands, Vācijas prezidents Joahims Gauks, kā arī Igaunijas prezidents Tomass Hendrikss Ilvess. Uzaicinājumu apmeklēt ziemas olimpiskās spēles Sočos saņēma Latvijas Valsts prezidents Bērziņš, demisionējušais premjers Valdis Dombrovskis un izglītības un zinātnes ministrs Vjačeslavs Dombrovskis (RP).

Valsts prezidents saņēma sabiedrības kritiku par lēmumu apmeklēt ziemas olimpiskās spēles Sočos, kamēr citu valstu vadītāji nolēmuši tās neapmeklēt. Bērziņš šos pārmetumus nosauca par nomelnošanas kampaņu. "Lai gāztu mēslus uz manas galvas, atrod visu ko," lakoniski izteicās prezidents. Viņš norādīja, ka olimpiskajās spēlēs piedalās sportisti, nevis politiķi, un tas ir viņa pienākums reprezentēt Latviju un atbalstīt sportistus.

2014.gada ziemas olimpiskās spēles Sočos būs lielākais sporta pasākums Krievijā kopš Padomju Savienības sabrukšanas. Tās norisināsies no 2014.gada 7. līdz 23.februārim.

Komentāri 2
nu nupirms 5 gadiem
Jācer, patiešām jācer, ka viss beigsies labi. Nez vai vispār kādreiz ir bijusi nervoza sajūta pirms olimpiādes, ka par to ir jādomā?
Munispirms 5 gadiem
Uz spēlēm ir jābrauc sportistiem,nevis politiķiem, tad arī nekas politizēts netiks.
Cits jautājums vai sportisti no turienes dzīvi un neskarti atgriezīsies?