Vavrinka ceturtdaļfinālā izslēdz Džokoviču, Mixnews.lv

Vavrinka ceturtdaļfinālā izslēdz Džokoviču

фото

Sports | 2014. gada 21. janvārī plkst. 14:57

Šveices tenisists Staņislass Vavrinka Austrālijas atklātā tenisa čempionāta ceturtdaļfinālā otrdien piecos setos pieveica pēdējo trīs gadu uzvarētāju vīriešu vienspēļu turnīrā Novāku Džokoviču no Serbijas.

Tieši četras stundas ilgā mačā pagājušā gada Šveices gada cilvēks bija pārāks ar rezultātu 2-6, 6-4, 2-6, 6-3, 9-7.

Džokovičs līdz ar to pārtrauca 28 uzvaru sēriju, kas iesākās pagājušā gada septembrī, bet šajā turnīrā viņš bija uzvarējis 25 mačos pēc kārtas, paliekot viena panākuma attālumā, lai atkārtotu Andrē Agasi piederošo rekordu.

Šveicietis "Grand Slam" pusfinālu sasniedzis otrreiz karjerā, jo pērn viņš to pašu paveica arī ASV atklātajā čempionātā.

Cīņā par iekļūšanu finālā ar astoto numuru izliktais Vavrinka tiksies ar čehu Tomāšu Berdihu, kuram šajā turnīrā ir septītais numurs. Iepriekš otrdien Berdihs ar 6-1, 6-4, 2-6, 6-4 pieveica spāni Davidu Ferreru.

Duelis starp abiem tenisistiem risinājās vairāk nekā trīs stundas. Šobrīd 28 gadus vecais Berdihs Austrālijas atklātā tenisa čempionāta pusfinālu sasniedzis pirmo reizi karjerā, bet "Grand Slam" sacensībās nav triumfējis ne reizi.

Savukārt Ferrers Austrālijas atklātā čempionāta pusfinālā spēlēja pirms gada, taču piekāpās Džokovičam.

Tikmēr sieviešu turnīra pusfinālā otrdien negaidīti iekļuva Kanādas pusaudze Eižena Bušāra, kura izlikta ar 30.numuru. Šobrīd tikai 19 gadus vecā sportiste ceturtdaļfinālā ar 7-5, 5-7, 6-2 pieveica kādreizējo WTA ranga līderi serbieti Anu Ivanoviču, kura turnīrā bija izlikta ar 14.numuru.

"Mana pretiniece spēlēja tiešām labi, tāpēc man bija jāturpina cīnīties un jāspēlē agresīvi," pēc dueļa atzina Bušāra. "Domāju, ka otrajā un trešajā setā man izdevās uzlabot savu sniegumu."

Zīmīgi, ka iepriekšējā mačā Ivanoviča no turnīra izslēdza pašreiz pasaulē labāko tenisisti amerikānieti Serēnu Viljamsu.

Bušāra kļuvusi par pirmo Kanādas tenisisti, kas spējusi iekļūt Austrālijas atklātā čempionāta pusfinālā.

Bušāra startē tikai savā ceturtajā "Grand Slam" pamatturnīrā karjerā. Finālčetriniekā Bušāras sāncense būs ar ceturto numuru izliktā divkārtējā sacensību fināliste Na Li no Ķīnas, kas otrdien ar 6-2, 6-2 pieveica itālieti Flaviju Penetu, kura turnīrā bija izlikta ar 28.numuru. Zīmīgi, ka Penetai šis bija pirmais Austrālijas atklātā tenisa čempionāta ceturtdaļfināls kopš 2003.gada, kad viņa šajā turnīrā piedzīvoja debiju.

Komentāri