Ārmstrongam nāksies atgriezt Sidnejas olimpisko spēļu bronzas medaļu, Mixnews.lv

Ārmstrongam nāksies atgriezt Sidnejas olimpisko spēļu bronzas medaļu

фото

Sports | 2013. gada 17. janvārī plkst. 18:34

Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK) ceturtdien oficiāli lūgusi uz mūžu diskvalificēto amerikāņu riteņbraucēju Lensu Ārmstrongu atgriezt viņa izcīnīto 2000.gada Sidnejas olimpisko spēļu bronzas medaļu, ziņo LETA-AFP.

Pēc tam, kad apstiprinājās informācija par to, ka ceturtdien pārraidītajā Opras Vinfrijas sarunu šovā Ārmstrongs atzīsies dopinga lietošanā, SOK rakstiski vērsusies pie amerikāņa ar lūgumu atteikties no izcīnītās medaļas.

Sidnejā Ārmstrongs pie bronzas tika individuālajā braucienā, kurā uzvaru svinēja krievs Vjačeslavs Jekimovs, bet sudrabu izcīnīja vācietis Jans Ulrihs. Jekimovs tagad vada dopinga skandālos iesaistīto Krievijas komandu "Katjuša", bet Ulrihs vēlāk par aizliegto vielu lietošanu izpelnījās divu gadu diskvalifikāciju.

Visticamāk, ka bronzas medaļa tagad tiks piešķirta ceturtajā vietā finišējušajam Abrahamam Olano no Spānijas.

Kā ziņoja portāls Mixnews, Ārmstrongam piemērota atpakaļejoša mūža diskvalifikācija no 1998.gada 1.augusta un anulēti visi sasniegtie rezultāti, kuru vidū ir uzvaras "Tour de France" velobraucienā laika posmā no 1999. līdz 2005.gadam.

Bez septiņiem tituliem "Tour de France" Ārmstrongs 1993.gadā kļuva par pasaules čempionu grupas braucienā, bet 2000.gadā Sidnejas olimpiskajās spēlēs izcīnīja bronzas medaļu individuālajā braucienā.

Sākotnēji sportistu par vainīgu atzina ASV Antidopinga aģentūra (USADA), kas iekrāja apjomīgu pierādījumu klāstu par viņa līdzdalību dažādos pārkāpumos un pat dopinga tīkla uzturēšanā, bet vēlāk to apstiprināja arī Starptautiskā Riteņbraukšanas savienība (UCI), kas gan pati arī tiek vainota agrākā Ārmstronga nodarījumu piesegšanā.

Foto: guardian.co.uk, nydailynews.com, static2.aif.ru

Komentāri