Avārijā smagi cietušais Dzanardi atgriezies autosacīkstēs, Mixnews.lv

Avārijā smagi cietušais Dzanardi atgriezies autosacīkstēs

фото

Sports | 2014. gada 22. janvārī plkst. 21:05

Bijušais Pirmās formulas (F-1) pilots itālis Alekss Dzanardi, kuram 2001.gadā pēc smagas avārijas sacīkstēs tika amputētas abas kājas, šogad atgriezīsies autosacensību apritē, ziņo LETA-AP.

Vācijas autobūves kompānija BMW paziņojusi, ka 47 gadus vecais Dzanardi būs viens no tās pilotiem "Blancpain Sprint Series" sacensībās, kas ir kādreizējais Starptautiskās Automobiļu federācijas (FIA) GT čempionāts.

BMW Z4 modelis būs pielāgots Dzanardi vajadzībām.

Dzanardi 2012.gada Londonas paraolimpiskajās spēlēs izcīnīja divas zelta medaļas, piedaloties ar roku darbināmu velosipēdu sacensībās.

2001.gada 15.septembrī CART sērijas sacensībās Vācijā Dzanardi mašīnā, kas devās ārā no boksiem, apmēram ar 320 kilometru stundā lielu ātrumu ietriecās Aleksa Taljāni auto. Taljāni avārijā neguva nopietnus savainojumus, taču Dzanardi dzīvība vairākas dienas bija apdraudēta. Ārstiem izdevās glābt viņa dzīvību, tomēr Dzanardi zaudēja abas kājas.

Dzanardi ir divkārtējs CART čempions, kurš savulaik F-1 čempionātos ir pārstāvējis "Jordan", "Minardi", "Lotus" un "Williams" komandas.

Komentāri