Silovs: Ja vien palikšu par sevi pārliecināts un pozitīvi noskaņots, viss būs kārtībā, Mixnews.lv

Silovs: Ja vien palikšu par sevi pārliecināts un pozitīvi noskaņots, viss būs kārtībā

фото

Sports | 2014. gada 23. janvārī plkst. 11:41

Latvijas ātrslidotājs Haralds Silovs uzskata, ka pirms starta Soču Ziemas olimpiskajās spēlēs galvenais ir saglabāt pārliecību par saviem spēkiem un pozitīvu noskaņojumu, un tādā gadījumā rezultātiem jābūt labiem, raksta LETA.

Atlase Soču Olimpiādei notika šīs sezonas pirmajos četros Pasaules kausa posmos. Samērā sarežģītā atlases sistēma, kurā dalībnieki tiek atlasīti no diviem kvalifikācijas rangiem, noteikusi, ka Silovs Sočos startēs 1000 un 1500 metru distancēs. Tāpat viņš Olimpiādei kvalificējies arī 5000 metru distancē, bet tajā izlēmis nestartēt.

Silovs arī ir viens no pirmajiem rezervistiem 500 metru distancē, bet kvalificēšanās gadījumā to izmantos kā sagatavošanos 1000 metriem, kas notiks divas dienas vēlāk.

"Ir ļoti svarīgi justies par sevi pārliecinātam, tāpēc nekādām negācijām nav vietas. Ja vien palikšu par sevi pārliecināts un pozitīvi noskaņots, viss būs kārtībā. Tas ir pats galvenais," Silovs izteicies intervijā ar Starptautisko Slidošanas savienību (ISU).

"Latvijā visi esam priecīgi par manu dalību olimpiskajās spēlēs - jo komanda lielāka, jo labāk. Tā kā es nebiju pakļauts nekādām nacionālajām atlases sacensībām, varu pilnībā koncentrēties startam Sočos un gādāt par to, lai tad būtu savā labākajā formā," uzsvēris latvietis. "Man ir jāsaglabā šis koncentrēšanās līmenis un uz visu jāskatās plaši, jo vēl ir daudzas lietas, pie kurām nepieciešams piestrādāt."

Kā zināms, Silovs karjeru uzsāka kā šorttrekists, kļūstot par divkārtēju absolūto Eiropas čempionu. Olimpiskajās spēlēs viņš debitēja 2010.gadā Vankūverā, kļūstot par pirmo sportistu vēsturē, kurš vienās sacensībās startējis gan šorttrekā, gan ātrslidošanā. Toreiz latvietis labāko rezultātu sasniedza šorttreka 1500 metru distancē, kurā ieguva desmito vietu. Savukārt ātrslidošanā Silovs izcīnīja 20.vietu 5000 metros.

"Kad 2008.gadā ierados trenēties Kalgari, mums bija iespēja trenēties gan šorttrekā, gan ātrslidošanā. Kā treniņu sastāvdaļu izmēģināju arī ātrslidošanu, bet beigās sāku šajā sporta veidā uzrādīt labus rezultātus.

Olimpiskajā gadā ātrslidošanā man padevās labi laiki, tāpēc Olimpiādei kvalificējos abos sporta veidos. Tas arī bija galvenais mērķis - kļūt par pirmo sportistu vēsturē, kurš Olimpiādē startējis abos sporta veidos," atceras Silovs. "Tas bija diezgan pārdrošs solis, jo daudzi cilvēki neuzskatīja, ka tas ir nopietni. Tomēr es izbaudīju katru sacensību mirkli, tāpēc uzskatu, ka tā bija laba izvēle. Tieši tādā veidā sāku pāriet uz ātrslidošanu."

"Es pārzinu abu sporta veidu atšķirības, tāpēc kaut ko no šorttreka varu ieviest savā savā ātrslidošanas tehnikā un otrādi," skaidro latvietis. Kopš 2011./2012.gada sezonas Silovs pievērsies tikai ātrslidošanai, pērnā gada februārī pirmoreiz kāpjot uz goda pjedestāla Pasaules kausa posmos šajā sporta veidā. Tāpat viņš reizi uz goda pjedestāla Pasaules kausā kāpa arī šorttrekista karjeras laikā.

Soču olimpiskās spēles norisināsies no 7. līdz 23.februārim, bet Latviju tajās pārstāves 58 sportisti.

Komentāri