Šūmahers var neatgūties no komas, Mixnews.lv

Šūmahers var neatgūties no komas

фото

Sports | 2014. gada 23. janvārī plkst. 12:10

Ārvalstu žurnālisti pieļauj, ka pazīstamais sacīkšu braucējs Mihaels Šūmahers var līdz mūža beigām palikt veģetatīvā stāvoklī un neatgūties no galvas traumas, ko guva slēpošanas kūrortā Alpu kalnos. Nav izslēgts, ka tādā stāvoklī viņš var palikt arī pēc izvadīšanas no mākslīgās komas, ziņo ārvalstu mediji.

Portāls Mixnews.lv jau ziņoja, ka leģendārais "Formula-1" pilots atrodas intensīvās terapijas nodaļā jau mēnesi.

Policija ir noskaidrojusi, ka Šūmahers ir pārvietojies nelielā ātrumā no kalna grēdas lejā. Tas notika ārpus trases. Kādā brīdī slēpes trāpīja uz akmens, viņš zaudēja līdzsvaru un atsitās ar galvu pret to. Uz galvas esošā ķivere sadalījās divās daļās. Policija turpinās izmeklēšanu vēl divas nedēļas.

Pēc negadījuma no kalna grēdas Šūmaheru nogādāja slimnīcā ar helikopteru. Ārsti veica divas operācijas, likvidējot hematomu un samazinot spiedienu galvaskausā. Gandrīz uzreiz Šūmaheru ievadīja mākslīgajā komā, kas ļautu viņa organismam atjaunoties. Parasti šāda procedūra ilgst līdz divām nedēļām, taču šajā gadījumā pagāja jau četras.

"Katra diena, katra nedēļa, kas tiek pavadīta komā, samazina izredzes uz pozitīvu iznākumu," situāciju komentē Bordo Universitātes neiroloģijas profesors Žans Marks Orgogozo. Par nākotnes prognozēm ārsti ir izvairīgi.

Pēc austriešu žurnālistu domām, 45 gadus vecajam sportistam, iespējams, ir attīstījies apalliskais sindroms, kas nozīmē pilnīgu izziņas darbības zudumu.

Mihaela Šūmahera ģimene uzstāj, ka viņš ir cīnītājs un spēs tikt galā ar kaiti.

Speciālisti norāda, ka bieži pacienti ar nopietniem galvas smadzeņu bojājumiem paliek veģetatīvā stāvoklī. Cilvēki šādā gadījumā spēj patstāvīgi elpot, taču nevar kustēties, sarunāties un saviem spēkiem uzņemt ēdienu. Žurnālisti norāda, ka veģetatīvais stāvoklis gandrīz neatšķiras no mākslīgās komas. Šādā stāvoklī, sniedzot atbilstošu medicīnisko palīdzību, var nodzīvot ilgus gadus.

Franču prese ziņo, ka īsi pirms negadījuma Šūmahers pazaudēja savu veiksmes talismanu "Šambala", ko viņam uzdāvināja sieva Korinna. Talismanu, ko Šūmahers nēsāja ap roku ilgus gadus, atrada kūrorta darbinieki netālu no notikuma vietas.

Šobrīd Grenobles slimnīcas mediķi Šūmahera stāvokli sauc par stabilu, taču atsakās komentēt veselības stāvokļa detaļas.

Komentāri