Li un Cibuļkova tiksies Austrālijas atklātā čempionāta finālā, Mixnews.lv

Li un Cibuļkova tiksies Austrālijas atklātā čempionāta finālā

фото

Sports | 2014. gada 23. janvārī plkst. 13:23

Austrālijas atklātā tenisa čempionāta sieviešu vienspēļu sacensību finālā ceturtdien iekļuva ķīniete Na Li un Dominika Cibuļkova no Slovākijas, ziņo LETA-AFP.

Ar ceturto numuru izliktā Li aizvadītajā pusfinālā cīņā ar 6-2, 6-4 uzvarēja vien 19 gadus veco kanādiešu talantu Eiženu Bušāru, kura bija izlikta ar 30.numuru.

Pirmajā setā Bušāra nespēja tikt pie punkta nevienā no pirmajiem trim geimiem ar viņas servi, bet zaudējumu pieklājīgāku padarīja vien ar breiku sestajā geimā. Savukārt otrajā setā kanādiete nenosargāja otrajā geimā iegūto breiku. Vēlāk viņa sestajā geimā likvidēja atpalicību par vienu breiku, tomēr jau nākamajā geimā Li sesto reizi mačā lauza pretinieces servi un vēlāk pārsvaru nosargāja.

Li šī turnīra finālu sasniegusi otro reizi pēc kārtas un trešo reizi karjerā, tomēr līdz šim viņai tajā vēl nav izdevies uzvarēt. Viņas vienīgais iegūtais "Grand Slam" tituls ir uzvara 2011.gada Francijas atklātajā čempionātā.

"Šķiet, ka pamazām atkal tuvojos trofejai. Šoreiz centīšos vismaz nepaklupt kā pagājušā gada finālā, kad spēlēju labi, taču netiku pie veiksmes devas," pauda Li. "Šogad manā pusē ir iekrātā pieredze, tomēr fināls ir un paliek fināls - tas ir viens mačs, kurā var notikt jebkas. Nedrīkstu rēķināties ar pretinieces kļūdām."

Tikmēr Bušāra kļuva par pirmo Kanādas tenisisti, kas spējusi iekļūt Austrālijas atklātā čempionāta pusfinālā. Bušāra startēja tikai savā ceturtajā "Grand Slam" pamatturnīrā karjerā.

"Es lepojos ar savu progresu, taču pēc zaudējuma nekad nevaru būt apmierināta. Neteiktu, ka es pārspēju pašas cerības, tomēr ar startu turnīrā esmu apmierināta," izteicās Bušāra. "Tikšana tik tālu man pašai nav pārsteigums."

Li pretiniece finālā būs ar 20.numuru izliktā Cibuļkova, kura ceturtdien sarūpēja vēl vienu pārsteigumu un ar 6-1, 6-2 uzvarēja turnīra piekto raketi Agņešku Radvansku no Polijas.

Pirmajā setā Cibuļkova trīs reizes lauza pretinieces servi un atspēlēja piecas breikbumbas, bet otrajā setā sekoja vēl trīs iegūti breiki, uz ko Radvanska atbildēja ar tikai vienu. Arī uzvaru slovākiete nodrošināja pie pretinieces serves, kad uzvarēja visās četrās izspēlēs.

Pašlaik 24 gadus vecā Cibuļkova sasniegusi savu pirmo "Grand Slam" sacensību finālu karjerā. Iepriekš viņas labākais rezultāts bija sasniegtais pusfināls 2009.gada Francijas atklātajā čempionātā. Viņa ir pirmā slovākiete, kas spēlēs "Grand Slam" turnīra finālā.

"Spēles gaitā man cauri galvai skrēja dažādas domas, tomēr man bija jākoncentrējas. Nespēju noticēt, ka esmu sasniegusi finālu. Li ir viena no tām tenisistēm, kuru apbrīnoju laikā, kad sāku profesionāli spēlēt tenisu. Ļoti vēlos izbaudīt finālu," izteicās slovākiete.

"Šajā spēlē visu redzēju kā palēninājumā. Man aiz muguras bija pāris smagu maču, tāpēc šai cīņai laikam nebiju gatava," piebilda Azarenka.

Radvanska pirms tam ceturtdaļfinālā no sacensībām izslēdza iepriekšējo divu gadu turnīra uzvarētāju Viktoriju Azarenku no Baltkrievijas, savukārt Cibuļkova sacensību gaitā spēja uzvarēt vēl vienu no turnīra favorītēm Mariju Šarapovu no Krievijas.

Zīmīgi, ka nevienai šī turnīra pusfinālistei savas karjeras laikā nav izdevies triumfēt Austrālijas atklātajā čempionātā.

Komentāri