Vavrinka sasniedz pirmo Grand Slam finālu karjerā (FOTO), Mixnews.lv

Vavrinka sasniedz pirmo Grand Slam finālu karjerā (FOTO)

фото

Sports | 2014. gada 23. janvārī plkst. 17:54

Par pirmo Austrālijas atklātā tenisa čempionāta vīriešu vienspēļu sacensību finālistu ceturtdien kļuva Staņislass Vavrinka no Šveices, sasniedzot savu pirmo "Grand Slam" turnīra finālu karjerā, ziņo LETA.

Aizvadītajā pusfināla cīņā turnīra astotā rakete ar rezultātu 6-3, 6-7 (1:7), 7-6 (7:3), 7-6 (7:4) uzvarēja čehu Tomāšu Berdihu, kurš bija izlikts ar septīto numuru.

фото

фото

фото

Pirmajā setā Vavrinkam pietika ar lauztu pretinieka servi astotajā geimā, bet otrajā setā pēc vienas breikbumbas neizmantošanas viņš atzina sāncenša pārākumu taibreikā ar graujošo 1:7.

фото

фото

Trešajā setā vienu breikbumbu neizmantoja jau Berdihs, bet taibreikā šoreiz virsroku guva Vavrinka. Izteikti līdzvērtīga cīņa ritēja arī ceturtajā setā, kura gaitā divas breika iespējas bija vienīgi Vavrinkam, tomēr taibreikā šveicietis spēja parūpēties par uzvaru.

фото

фото

фото

Iepriekš labākais rezultāts "Grand Slam" turnīros šveicietim bija sasniegtais pusfināls pērnā gada ASV atklātajā čempionātā, bet vēl pirms tam viņš bija sasniedzis trīs ceturtdaļfinālus, ieskaitot 2011.gada Austrālijas atklāto čempionātu.

Pirms tam ceturtdaļfinālā Vavrinka pieveica pēdējo trīs gadu uzvarētāju vīriešu vienspēļu turnīrā Novāku Džokoviču no Serbijas. Džokovičs līdz ar to pārtrauca 28 uzvaru sēriju, kas iesākās pagājušā gada septembrī, bet šajā turnīrā viņš bija uzvarējis 25 mačos pēc kārtas, paliekot viena panākuma attālumā, lai atkārtotu Andrē Agasi piederošo rekordu.

Tikmēr Berdihs Austrālijas atklātā tenisa čempionāta pusfinālu bija sasniedzis pirmo reizi karjerā, bet "Grand Slam" sacensībās nav triumfējis ne reizi.

фото

фото

фото

Tomāšs Berdihs

Otrajā vīriešu vienspēļu pusfināla mačā piektdien tiksies tenisa jauno laiku principiālākie pretinieki - pasaules ranga līderis Rafaels Nadals no Spānijas un šveicietis Rodžers Federers.

фото

фото

фото

Portāls Mixnews.lv jau ziņoja, ka Austrālijas atklātā čempionāta sieviešu vienspēļu sacensību finālā ceturtdien iekļuva ķīniete Na Li un Dominika Cibuļkova no Slovākijas.

Komentāri