Gulbis apstiprina nepiedalīšanos Deivisa kausa cīņā ar Slovākiju, Mixnews.lv

Gulbis apstiprina nepiedalīšanos Deivisa kausa cīņā ar Slovākiju

фото

Sports | 2014. gada 24. janvārī plkst. 12:25

Latvijas labākais tenisists Ernests Gulbis tomēr nepiedalīsies Eiropas-Āfrikas zonas pirmās grupas pirmajā mačā ar Slovākiju, ziņo "sportacentrs.com".

Kaut Latvijas Tenisa savienība (LTS) iekļāvusi Gulbi komandas sastāvā, pats tenisists izteicies, ka ar savienības pārstāvjiem par šo jautājumu īsti nemaz nav runājis, ziņo LETA.

"Vienīgajā sarunā, kas man ir bijusi ar LTS prezidentu Juri Savicki, es šādu lūgumu [par spēlēšanu] nesadzirdēju, toties sadzirdēju stāstu, cik slikts un nepateicīgs cilvēks ir mans tēvs. Sajutos kā Pavļiks Morozovs," atklāj tenisists. "Kā mans vārds nokļuva pieteikumā, es nezinu. Slovākijā nespēlēšu."

Duelis Slovākijas galvaspilsētā Bratislavā sāksies jau 31.janvārī un ilgs līdz 2.februārim.

Gulbis izteicies, ka šo laiku veltīs treniņiem, jo pēc tam aizvadīs piecus turnīrus pēc kārtas. Nākamās sacensības latvietim būs Roterdamā, Marseļā un Akapulko, kam sekos "Masters" sērijas turnīri Indianvelsā un Maiami.

Līdz ar to Gulbis arī šoreiz nedosies uz Delribīču, kur savā karjerā jau ieguvis divus ATP titulus, šajā laikā sacenšoties sacensībās Marseļā.

Kopā ar Gulbi Latvijas izlasē bija iekļauts arī Andis Juška, kā arī dvīņubrāļi Mārtiņš un Jānis Podži.

Šī Latvijai un Slovākijai būs pirmā savstarpējā tikšanās reize, tāpēc dueļa saimniekus vajadzēja noskaidrot papildu izlozē.

Slovākijas izlase Deivisa kausa rangā ieņem 36.vietu. Tās labākais tenisists Lukāšs Lacko pašlaik ATP rangā ieņem 96.vietu, otrajā simtā tai ir vēl trīs sportisti, bet starp labākajiem 500 pasaules tenisistiem kopā ir 12 slovāki. Bez Lacko izlasē duelim pret Latviju iekļauts arī Martins Kližans (106.vieta ATP vienspēļu rangā), Andrejs Martins (148.) un Mihals Mertinaks (91.vieta ATP dubultspēļu rangā).

Tikmēr Latvija Deivisa kausa rangā atrodas 41.pozīcijā, un tai bez ATP ranga 24.vietā esošā Gulbja pasaules pirmajā piecsimtniekā ir vēl tikai viens sportists - Juška, kurš atrodas 457.pozīcijā. M.Podžus vienspēļu rangā ieņem 654.pozīciju, bet J.Podžus atrodas 1082.vietā.

Šī pāra uzvarētāji otrajā kārtā tiksies ar Austriju, kurai pirmā kārta ir brīva. Savukārt zaudētājiem būs jācīnās par vietas saglabāšanu pirmajā grupā ar Ukrainas un Rumānijas dueļa vājāko pāri.

Pērn Latvijas izlase sekmīgi pārvarēja Eiropas-Āfrikas zonas otro grupu, sākotnēji ar 3-0 izbraukumā pieveicot Tunisiju, turpinājumā ar 3-2 izbraukumā pārspējot arī Monako, bet izšķirošajā duelī ar 3-2 pieveica arī Somiju, un trešoreiz vēsturē kvalificējās Deivisa kausa pirmajai grupai.

Iepriekš Latvijas izlase Eiropas-Āfrikas zonas pirmajā grupā spēlējusi 2008. un 2010.gadā, bet nevienā no šīm reizēm nespēja saglabāt tajā vietu.

Tikmēr Slovākija sākotnēji ar 2-3 piekāpās Ukrainai, bet turpinājumā tikai ar 3-2 savā laukumā pārspēja šobrīd ievērojami novājināto Zviedrijas izlasi. Eiropas-Āfrikas zonas pirmajā grupā slovāki sacentīsies astoto gadu pēc kārtas.

Komentāri