Eksperte: Vai latviešu līdzjutēji brauks uz Sočiem?, Mixnews.lv

Eksperte: Vai latviešu līdzjutēji brauks uz Sočiem? (1)

фото

Sports | 2014. gada 24. janvārī plkst. 13:07

Tūrisma operatora "Travel Art LV" valdes priekšsēdētāja Inese Krūmiņa mājaslapā imhoclub.lv paredz, ka uz Olimpiskajām spēlēm Sočos brauks "salīdzinoši ļoti mazs" līdzjutēju skaits.

"Visticamāk, ka fanu skaits būs mērāms tikai simtos, ja ne pats desmitos, un nevis tūkstošos, kā esam pieraduši redzēt iepriekšējās Ziemas Olimpiskajās spēlēs. Lai gan iepriekšējās ziemas Olimpiskās spēles risinājās Kanādā, Vankūverā, kas ģeogrāfiski atrodas daudz tālāk, nekā Soči, līdzjutējiem tās bija daudz pieejamākas," uzskata Krūmiņa.

Viņa uzskaita trīs faktorus, kas attur līdzjutējus no došanās uz Sočiem.

Kā pirmo iemeslu Krūmiņa sauc birokrātiskos šķēršļus. "Jau sākotnēji Soču spēļu organizatori paziņoja, ka šīs būs Olimpiskās spēles, uz kurām speciālas akreditācijas būs nepieciešamas ne tikai plašsaziņas līdzekļu pārstāvjiem, bet arī līdzjutējiem. Proti, no sākuma iegādājies biļetes, tad iesniedz ziņas par sevi organizatoriem, kuri izvērtē — drīkst vai nedrīkst cilvēku ielaist Sočos."

Neskaidrība ar biļešu iegādi ir vēl viens faktors.

"Oficiālais olimpiādes biļešu izplatītājs Latvijā ir ASV reģistrētā kompānija "Cartan Tours", kas pārstāvēta vairāk nekā 40 valstīs, pārsvarā Dienvidamerikā un Karību jūras reģionā, Eiropā vien pārstāvēta Latvijā un Rumānijā. Tātad Latvijas sporta līdzjutēji pie biļetēm var tikt... caur ASV, kas ir pilnīgi neloģiski. Turklāt Latvijā iepriekš par šādu kompāniju iepriekš nekas nebija dzirdēts."

No augstākminētā Krūmiņa uzsver trešo faktoru – cenu politiku, kas ir būtiskākais iemesls mazajam līdzjutēju skaitam.

"Latvijas līdzjutējiem cenas diktē jau minētā "Cartan Tour", kas piedāvā ceļojumu paketes, kurās ieļauts transfērs no lidostas, dzīvošana trīszvaigžņu viesnīcā. Kopumā uz nedēļu vienam cilvēkam tas maksā ap 3500 eiro. Pie šiem izdevumiem jāpierēķina klāt ceļa izdevumi, biļetes uz sporta pasākumiem, ēšanas tēriņi, un kopējās izmaksas, lai viens cilvēks dotos uz Sočiem jau sasniedz ap 7000 eiro."

Orgkomitejas "Soči-2014" prezidents Dmitrijs Černišenko iepriekš paziņoja, ka ir pārdotas vairāk nekā 70% biļešu. Viņš atklāja, ka lielākā daļa līdzjutēju būs no Krievijas, un tikai ceturtdaļa skatītāju būs ārzemnieki. Krievijas sporta ministrs Vitālijs Mutko prognozēja, ka pilsētu klātienē apmeklēs ap miljonu līdzjutēju.

Mixnews.lv jau ziņoja, ka vairākas olimpiskās komitejas saņēmušas terorisma draudus. Tas gan nav atturējis Bostonas „Bruins” un Čehijas izlases uzbrucējs Davida Krejči māti no braukšanas uz Olimpiādi. "Es teicu savai ģimenei, lai viņi nebrauc uz Olimpiādi, bet māte raujas uz Krieviju. Kā es viņu apturēšu?"

Hokejists atzina, ka, ja „pilsētā patiešām būs daudz karavīru, tad būs ļoti grūti koncentrēties hokejam”.

Olimpiskās spēles Krievijas pilsētā Sočos notiks no 7. līdz 23. februārim.

Komentāri 1
Munispirms 5 gadiem
Tur brauks tikai berjozkins un citi sovjeti.
Latvieši caurmērā nav pašnāvnieki.