Kamaniņu braucējiem Rubenim un Tīrumai trešā un ceturtā vieta Siguldas posma sprinta kausā, Mixnews.lv

Kamaniņu braucējiem Rubenim un Tīrumai trešā un ceturtā vieta Siguldas posma sprinta kausā

фото

Sports | 2014. gada 24. janvārī plkst. 19:55

Mārtiņš Rubenis

Latvijas kamaniņu braucēji Mārtiņš Rubenis un Elīza Tīruma piektdien izcīnīja trešo un ceturto vietu sprinta kausa sacensībās, kas tiek aizvadītas pirms Siguldas trasē plānotā Pasaules kausa izcīņas noslēdzošā, devītā, posma, ziņo LETA.

Sprinta kausā vīriem uzvaru izcīnīja Johaness Ludvigs no Vācijas, kurš trasi veica 50,385 sekundēs, par 0,045 sekundēm apsteidzot kanādieti Semu Edniju, bet Rubenis ierindojās trešajā vietā, atpaliekot par 0,079 sekundēm.

"Izvērtējot šodienas braucienu un sagatavošanās procesu, jāsaka, ka skatījums uz Eiropas čempionātu ir labs un cerīgs, jo rezerve vēl ir. Gribētos ticēt, ka izdosies nobraukt divus labus braucienus, un cerēt, ka vieta būs augstāka. Kamēr nav pirmās vietas, rezerve vienmēr vēl ir," Rubeņa teikto citē rīkotāju pārstāve Marita Vilciņa.

Vēl septīto vietu izcīnīja Inārs Kivlenieks (+0,140 sekundes), Kristaps Mauriņš ieņēma 25.vietu (+0,725 sekundes), bet Artūrs Dārznieks ierindojās 28.pozīcijā (+0,779 sekundes).

Šie visi sportisti kvalificējās svētdien paredzētajām pamatsacensībām, kurās Dārznieks iekļuvis otro reizi karjerā. Tāpat sacensībās piedalījās jaunais Latvijas sportists Roberts Millers, kurš Ludvigam zaudēja 2,924 sekundes, paliekot 38.pozīcijā.

Tikmēr sprinta kausā dāmām pie uzvaras tika amerikāniete Erina Hemlina, kura trasi veica 44,156 sekundēs, par 0,040 sekundēm apsteidzot krievieti Tatjanu Ivanovu.

фото

Elīza Tīruma

Tīruma uzvarētājai zaudēja 0,133 sekundes. Tāpat pamatsacensībām kvalificējās 22.vietu ieņēmusī Ulla Zirne, kura atpalika par 0,984 sekundēm.

"Braucienā tomēr bija mazas kļūdiņas. Kļūdījos ceturtajā virāžā, kam tālāk sekoja ķēdes reakcija, un līdz galam visas trajektorijas netika izbrauktas. Manām sliecēm būtu labāk siltāks laiks, bet tad arī trase būtu vairāk izbraukta. Sals nodrošināja visām dalībniecēm vienādus apstākļus trasē," izteicās Tīruma.

Sprinta kausā startēja vēl divas Latvijas sportistes, kuras pamatsacensībām nekvalificējās. Saiva Dambīte sākotnēji ieņēma 26.vietu, Hemlinai zaudējot 1,312 sekundes, tomēr vēlāk tika diskvalificēta, bet Paula Ābele finišēja 31.vietā starp 34 distanci beigušajām sportistēm, atpaliekot par 1,624 sekundēm.

Tikmēr Sprinta kausā divniekiem Andris Šics/Juris Šics un Oskars Gudramovičs/Pēteris Kalniņš piektdien ieņēma attiecīgi septīto un astoto vietu, nodrošinot dalību pamatsacensībās. Par uzvarētājiem kļuva Kristians Oberštolcs/Patriks Grūbers no Itālijas, kuriem latvieši zaudēja mazliet virs pusotras sekundes.

"Mums šodien gadījās kuriozs, bet labi, ka tas notika šodien. Startā kājas izkrita no kamanu ragiem - nobraucām bez starta, bet labi, ka neizkritām no kamanām. Šajā sacensību modelī treneris pirms starta nedrīkst nākt klāt un noslaucīt kalipšu apakšas, kā tas ir ierasts. Domājams, ka tie jau bija apledojuši. Pingvīnus pat nepaguvām uzsist," skaidro J.Šics.

Paralēli sprinta kausam notika arī Nāciju kausa sacensības, kurās Tīruma, Rubenis un Gudramovičs/Kalniņš tika klasificēti otrajās vietās. Dalībai sacensībās, kas vienlaicīgi būs arī Eiropas čempionāts, pieteikušās 22 valstis ar 131 sportistu, tomēr vairākas komandas Eiropas čempionātā nepiedalīsies ar saviem spēcīgākajiem sastāviem.

Sacensībās nestartēs šīs sezonas Pasaules kausa līderi vīriem Fēliks Lohs un Davids Mellers no Vācijas, abas vadošās sieviešu braucējas Natālija Geisenbergere un Tatjana Hifnere no Vācijas, kā arī no Vācijas nākošās vadošās divnieku ekipāžas Tobiass Vendls/Tobiass Ārlts un Tonijs Egerts/Saša Benekens.

Lohs, Geisenbergere un Vendls/Ārlts jau pirms šī posma bija nodrošinājuši uzvaras Pasaules kausa kopvērtējumā.

Šī ir otrā reize, kad Starptautiskā Kamaniņu sporta federācija (FIL) uzticējusi Latvijai rīkot Eiropas čempionāta sacensības. Iepriekšējo reizi Eiropas čempionāts Siguldā notika 2010.gadā. Savukārt 2015.gadā Latvijā risināsies pasaules meistarsacīkstes.

Šīs sacensības visiem kamaniņu braucējiem ir pēdējās pirms Soču olimpiskajām spēlēm, kas notiks no 7. līdz 23.februārim. Tajās kamaniņu sacensības sāksies jau 8.februārī ar vīriešu vieninieku cīņām.

Olimpiskajās spēlēs no Latvijas startēs vīri Rubenis, Kivlenieks un Mauriņš, dāmas Zirne un Tīruma, kā arī divnieku ekipāžas A.Šics/J.Šics un Gudramovičs/Kalniņš. Tāpat Latvija Olimpiādes kamaniņu sporta sacensībās būs pārstāvēta komandu stafetē.

Komentāri