Ķīniete Li pirmo reizi karjerā kļūst par Austrālijas atklātā čempionāta uzvarētāju, Mixnews.lv

Ķīniete Li pirmo reizi karjerā kļūst par Austrālijas atklātā čempionāta uzvarētāju

фото

Sports | 2014. gada 25. janvārī plkst. 15:14

Par Austrālijas atklātā tenisa čempionāta uzvarētāju sestdien pirmo reizi karjerā kļuva Ķīnas tenisiste Na Li, ziņo LETA.

Ar ceturto numuru izliktā Li finālā ar 7-6 (7:3), 6-0 pārspēja Dominiku Cibuļkovu no Slovākijas, kura šajā turnīrā bija izlikta vien ar 20.numuru.

Starp abām tenisistēm līdzvērtīgs duelis izdevās vien pirmajā setā, kurā pēc trim geimiem vadībā bija Li ar 2-1. Pēc tam Cibuļkova atguvās un panāca 4-3 sev par labu, tomēr pēc tam jau ķīnietei izdevās panākt 6-5 sev par labu un servēt par uzvaru setā. Par spīti tam slovākietei izdevās lauzt pretinieces servi un pagarināt setu līdz taibreikam, kurā gan panākumu gūt neizdevās.

Otrajā setā Li jau piederēja manāms pārsvars, un viņa Cibuļkovai neatstāja lielas izredzes uz panākumu.

Tādejādi šobrīd 31 gadu vecā Li kļuvusi par vecāko Austrālijas čempionāta uzvarētāju, kopš šis turnīrs kļuvis par atklāto.

фото

Li iepriekš Austrālijas atklātā čempionāta finālā bija spēlējusi divas reizes (2011. un 2013.gadā), bet uzvaru gūt viņai neizdevās.

Šis ir ķīnietes otrais "Grand Slam" tituls karjerā. Pirms tam 2011.gadā viņa triumfēja Francijas atklātajā čempionātā.

Savukārt 24 gadus vecajai Cibuļkovai šis bija pirmais "Grand Slam" turnīra fināls karjerā. Jau vēstīts, ka šo sacensību gaitā slovākiete no turnīra izslēdza tādas favorītes kā krievieti Mariju Šarapovu un Agņešku Radvansku no Polijas.

Komentāri