Melbārža bobsleja divnieks izcīna bronzu Eiropas čempionātā, Mixnews.lv

Melbārža bobsleja divnieks izcīna bronzu Eiropas čempionātā

фото

Sports | 2014. gada 25. janvārī plkst. 17:42

Latvijas bobsleja pilota Oskara Melbārža divnieks sestdien izcīnīja bronzu Vācijas trasē Kēnigzē notikušajā Eiropas čempionātā, kas vienlaikus bija arī Pasaules kausa izcīņas pēdējais, septītais posms, ziņo LETA.

Tikmēr Pasaules kausa posmā Melbārdim devītā vieta.

Pēc pirmā brauciena Melbārdis kopā ar stūmēju Daumantu Dreiškenu Pasaules kausa ieskaitē bija 11.vietā, bet bija trešais Eiropas čempionāta vērtējumā. Tomēr otro braucienu izdevās veikt par 0,35 sekundēm ātrāk, kas ļāva pakāpties gan posmā, gan arī iekļūt labāko trijniekā Eiropas meistarsacīkstēs.

Par Eiropas čempionu kļuva šveicietis Beāts Hefti, kurš šajā posmā izcīnīja otro vietu. Pirmais tikmēr negaidīti bija kanādietis Džastins Kripss, kuram šī bija pirmā uzvara karjerā kādā no Pasaules kausa posmiem. Trešajā vietā šajā posmā ierindojās Lindons Rašs no Kanādas.

Tikmēr otrs Latvijas bobslejists Oskars Ķibermanis kopā ar Vairi Leibomu šajā posmā bija 12.vietā, bet Eiropas čempionātā iegūta septītā vieta. Pēc tam svētdien bobslejisti Kēnigzē aizvadīs četrinieku sacensības.

Pasaules kausa kopvērtējumā divnieku ekipāžām līderis ar 1645 punktiem ir amerikānis Stīvens Holkombs, bet viņam ar 1610 punktiem seko šveicietis Beāts Hefti. Tikmēr Melbārdis ar 1232 punktiem atrodas 11.vietā, bet Ķibermanis ar 808 punktiem ieņem 15.pozīciju. Savukārt Starptautiskās Bobsleja un skeletona federācijas (FIBT) rangā Melbārdis ar tādu pašu punktu summu arī ir 11.vietā, Ķibermanis ar 918 punktiem ieņem 15.pozīciju, bet Uģis Žaļims ar 676 punktiem atrodas 26.vietā.

Kā ziņots, pagājušajā sezonā Pasaules kausa kopvērtējumā divniekiem Melbārdis ieņēma otro vietu, bet Žaļims un Ķibermanis palika attiecīgi 35. un 37.pozīcijā. Savukārt četriniekiem Melbārdis vēlreiz bija otrais, uzvarot neoficiālajā kombinācijas vērtējumā, bet Ķibermanis un Žaļims ieņēma attiecīgi 25. un 29.vietu.

Latviju gaidāmajā Soču Olimpiādē pārstāvēs astoņi bobslejisti, ieskaitot pilotus Melbārdi un Ķibermani. Par stūmējiem izvēlēti Daumants Dreiškens, Arvis Vilkaste, Jānis Strenga, Raivis Broks, Helvijs Lūsis un Vairis Leiboms, bet kā rezervists paredzēts Intars Dambis.

Pagājušās sezonas beigās Melbārdis Sočos notikušajā Pasaules kausa posmā triumfēja četrinieku sacensībās, izcīnot savu pirmo uzvaru karjerā un nodrošinot otro vietu sezonas kopvērtējumā. Savukārt divnieku mačos viņš Sočos izcīnīja trešo vietu.

Žaļims šosezon Latvijai vērtīgos Nāciju ieskaites punktus pelnīja Eiropas kausā.

Komentāri