Vavrinka uzvar Nadalu, triumfējot Austrālijas atklātajā čempionātā, Mixnews.lv

Vavrinka uzvar Nadalu, triumfējot Austrālijas atklātajā čempionātā

фото

Sports | 2014. gada 26. janvārī plkst. 13:40

Par Austrālijas atklātā čempionāta vīriešu vienspēļu sacensību uzvarētāju svētdien kļuva šveicietis Staņislass Vavrinka, kurš spēja uzveikt nepārliecinošu sniegumu rādošo spāni Rafaelu Nadalu.

Aizvadītajā mačā Vavrinka, kurš izlikts ar astoto numuru, sacensību galveno favorītu Nadalu, uzveica ar rezultātu 6-3, 6-2, 3-6, 6-3. Šī abiem tenisistiem bija trīspadsmitā savstarpējā tikšanās reize, Vavrinkam izcīnot pirmo uzvaru.

Kaut neapšaubāms cīņas favorīts bija Nadals, pirmo breiku mačā ceturtajā geimā veica tieši Vavrinka. Sestajā geimā viņš ieguva vēl vienu breikbumbu, tomēr, kaut to neizmantoja, noveda pirmo setu līdz uzvarai ar 6-3. Pašam Nadalam labākās iespējas setā bija noslēdzošajā geimā, tomēr viņš neizmantoja uzreiz trīs breikbumbas.

Otrajā setā turpinājās tāds pat scenārijs un jau pirmajā geimā Vavrinka neļāva Nadalam pie viņa serves uzvarēt nevienā izspēlē, bet piektajā geimā nobreikoja pretinieku vēlreiz. Tas setā šveicietim deva pārliecinošu panākumu ar 6-2.

Trešajā setā Vavrinka atkal jau pirmajā geimā ieguva divas breikbumbas, tomēr šoreiz viņam spāni uzreiz neizdevās salauzt un Nadals ne tikai atspēlējās, bet arī trešajā geimā pats lauza pretinieka servi, drīz vien panākot 3-0 savā labā. Kaut seta laikā Vavrinka ieguva četras breikbumbas, tomēr šķietami muguras problēmas uzvarējušais Nadals nevienu no tām neatdeva, triumfējot setā ar 6-3.

Sekojošajā ceturtajā setā pirmais pretinieka servi lauza Vavrinka, bet septītajā geimā to pašu paveica arī slavenais spānis. Tomēr seta beigās Vavrinka vēlreiz nobreikoja pretinieku, pirmoreiz savā karjerā uzvarot "Grand Slam" sacensībās.

Kā ziņots, Nadals savas karjeras laikā ticis pie trīspadsmit "Grand Slam" tituliem.

Komentāri