Melbārža četrinieks izcīna ceturto vietu Eiropas čempionātā, Mixnews.lv

Melbārža četrinieks izcīna ceturto vietu Eiropas čempionātā

фото

Sports | 2014. gada 26. janvārī plkst. 16:01

Latviešu bobsleja pilota Oskara Melbārža ekipāža svētdien izcīnīja ceturto vietu Kēnigzē trasē notikušajā Eiropas čempionātā.Pasaules kausa izcīņas pēdējā, septītajā, posmā Melbārdis ieņēma sesto vietu, tomēr paralēli notiekošā Eiropas čempionāta ieskaitē latvieši bija ceturtie.

Sacensībās uzvaru izcīnīja amerikāņa Stīvena Holkomba ekipāža. Savukārt Eiropas čempionātā uzvarēja šveicieša Beāta Hefti ekipāža, kurai šajā ieskaitē sekoja brita Džona Džeksona ekipāža un vācietis Frančesko Frīdrihs.

Tikmēr Melbārdis ar stūmējiem Daumantu Dreiškenu, Arvi Vilkasti un Jāni Strengu pēc pirmā brauciena ieņēma trešo vietu Eiropas čempionāta ieskaitē, bet otrajā nobraucienā piekāpās Frīdriham.

Savukārt Latvijas jaunais pilots Oskars Ķibermanis ar stūmējiem Raivi Broku, Helviju Lūsi un Vairi Leibomu Eiropas čempionāta ieskaitē ieņēma desmito vietu.

Jau vēstīts, ka sestdien divnieku sacensībās Melbārdis ar Dreiškeni tika pie Eiropas čempionāta bronzas, taču pēc tam viņi par neatbilstošu kamanu materiālu tika diskvalificēti. Tikmēr Oskars Ķibermanis Eiropas ieskaitē bija sestais, bet posmā ierindojās 11.vietā.

Latviju gaidāmajā Soču Olimpiādē pārstāvēs astoņi bobslejisti, ieskaitot pilotus Melbārdi un Ķibermani. Par stūmējiem izvēlēti Daumants Dreiškens, Arvis Vilkaste, Jānis Strenga, Raivis Broks, Helvijs Lūsis un Vairis Leiboms, bet kā rezervists paredzēts Intars Dambis.

Pagājušās sezonas beigās Melbārdis Sočos notikušajā Pasaules kausa posmā triumfēja četrinieku sacensībās, izcīnot savu pirmo uzvaru karjerā un nodrošinot otro vietu sezonas kopvērtējumā. Savukārt divnieku mačos viņš Sočos izcīnīja trešo vietu.

Žaļims šosezon Latvijai vērtīgos Nāciju ieskaites punktus pelnīja Eiropas kausā.

Komentāri