Divās Rīgas skolās plāno atvērt Zeļonija džudo skolu, Mixnews.lv

Divās Rīgas skolās plāno atvērt Zeļonija džudo skolu

фото

Sports | 2014. gada 27. janvārī plkst. 12:35

Lai nodrošinātu iespēju nodarboties ar sportu pēc iespējas vairāk skolas un pirmsskolas vecuma bērniem, Vsevoloda Zeļonija Džudo skola plāno organizēt nodarbības divu Rīgas pašvaldības skolu pagrabu telpās - Rīgas 72.vidusskolā, Ikšķiles ielā 5, un Rīgas Klasiskajā ģimnāzijā, Purvciema ielā 38.

Rīgas domes Pilsētas īpašuma komitejas deputāti šodien atbalstīja lūgumu šīs telpas Zeļonija Džudo skolai nodot bezatlīdzības lietošanā. Zeļonija džudo skola ir bezpeļņas organizācija, kurai piešķirts sabiedriskā labuma organizācijas statuss. Viens no skolas mērķiem ir, propagandējot veselīgu dzīvesveidu, nošķirt pēc iespējas lielāku bērnu skaitu no negatīvās "ielas" ietekmes.

Skola dibināta 2000.gadā un kopš tā laika sportam ir piesaistījusi vairāk nekā 4000 bērnu. Skolā strādā sertificēti treneri ar augstāko pedagoģisko izglītību. Katru gadu Zeļonija Džudo skola un tās audzēkņi organizē un piedalās vairāk nekā 50 dažādos sporta pasākumos.

Patlaban Zeļonija džudo skolas nodarbības apmeklē vairāk nekā 500 bērnu, kas dzīvo Rīgā. Nodarbības notiek Rīgas centrā, taču, lai piesaistītu lielāku bērnu skaitu sportam, skolai nepieciešamas jaunas telpas.

Telpas Rīgas 72.vidusskolā un Klasiskajā ģimnāzijā nodrošinās iespēju nodarboties ar sportu ne tikai tiem bērniem, kas mācās šajās mācību iestādēs, bet arī blakus izvietotajos mikrorajonos - Ķengaragā, Purvciemā, Pļavniekos un Juglā dzīvojošiem bērniem.

Lai nodrošinātu pilnvērtīgas un kvalitatīvas nodarbības, Zeļonija džudo skola apņēmusies aprīkot telpas ar nepieciešamo inventāru par 40 000 eiro, tāpat skola ir gatava segt izdevumus par komunālajiem pakalpojumiem.

Komentāri