Jēkabpils pārtrauc sadarbību ar Teteri; par galveno treneri nolīgst Miglinieku, Mixnews.lv

Jēkabpils pārtrauc sadarbību ar Teteri; par galveno treneri nolīgst Miglinieku

фото

Sports | 2014. gada 27. janvārī plkst. 21:27

Igors Miglinieks

Latvijas basketbola vienība "Jēkabpils" pārtraukusi sadarbību ar galveno treneri Edgaru Teteri, bet viņa vietā piesaistījusi Igoru Miglinieku, atsaucoties uz kluba paziņojumu, informē LETA.

Bez Tetera no kluba atbrīvots arī viņa palīgs Andris Čerjaks. Savukārt par Miglinieka palīgu iecelts Edmunds Valeiko, kurš nesen atgriezies no Ukrainas.

Teteris galvenā trenera amatā atradās kopš "Jēkabpils" kluba dibināšanas 2012.gadā un pirmajā sezonā aizveda komandu līdz "Aldaris" Latvijas Basketbola līgas (LBL) čempionāta ceturtdaļfinālam, sezonu noslēdzot piektajā vietā.

Savukārt 2013./2014.gada sezonu Jēkabpils komanda sāka ar mērķi cīnīties par Latvijas čempionāta medaļām, paralēli pirmo reizi piedaloties un gūstot pieredzi arī Baltijas Basketbola līgā (BBL). Sezonas sākums komandai izvērtās veiksmīgs, neskatoties uz vadošo basketbolistu traumām. Šobrīd "Jēkabpils" LBL turnīra tabulā atrodas ceturtajā vietā.

Savukārt Miglinieks bija viens no Latvijas labākajiem saspēles vadītājiem astoņdesmitajos un deviņdesmitajos gados. Viņš ir spēlējis PSRS izlasē, bet 1988.gada olimpiskajās spēlēs tika pie zelta medaļas.

Miglinieks vadīja Latvijas valstsvienību, kad tā 1997.gadā ieņēma 16.vietu Eiropas čempionātā. Viņš ir treneris ar lielu starptautisku pieredzi - strādājis gan dažādos ārzemju klubos, gan arī Ķīnas un Latvijas izlasēs par galvenā trenera palīgu.

"Šosezon esmu atteicies no vairākiem labi atalgotiem līgumiem ārzemēs, taču pieņēmu lēmumu palikt mājās, Latvijā," sarunā ar kluba pārstāvjiem izteicies Miglinieks. "Jau pirms piedāvājuma no "Jēkabpils" man šī komanda šķita simpātiska. Patīkami, ka uzrodas jaunas basketbola vēsmas ar tādu iniciatīvu un atdevi. Saprotu, ka komanda ir tikai sākuma posmā un es viņiem šobrīd varu daudz palīdzēt. Klubs sasniegs augstus mērķus."

Tikmēr Valeiko nesen pameta Ukrainas pilsētas Odesas basketbola skolas galvenā trenera amatu.

Valeiko ilgāku laikus strādājis par Ukrainas superlīgas kluba "Odessa" jaunatnes sistēmas galveno treneri, bet vēlāk šos pienākumus apvienoja ar klubam piesaistītās Odesas "Nemo" komandas vadīšanu. Šī vienība sacenšas valsts pēc spēka otrajā līgā.

Trenera karjeru Valeiko sāka 2008.gadā, kļūstot par "Bumerangs/Gulbene/ASK" vienības galveno treneri. Vēlāk viņš strādājis arī vienībā "Barons", Kipras klubā Limasolas "Apollon" un Latvijas izlases treneru korpusā.

Latvijas izlasē Valeiko debitēja 1992.gadā, kā spēlētājs kopumā tajā aizvadot 90 spēles.

Foto: turnir.com.ua

Komentāri