Atceltas abas plānotās Latvijas hokeja izlases pārbaudes spēles pirms Olimpiādes, Mixnews.lv

Atceltas abas plānotās Latvijas hokeja izlases pārbaudes spēles pirms Olimpiādes

фото

Sports | 2014. gada 28. janvārī plkst. 10:22

Organizatorisku problēmu dēļ atceltas abas plānotās Latvijas hokeja izlases pārbaudes spēles pirms dalības gaidāmajās Soču Ziemas olimpiskajās spēlēs, laikrakstam "Diena" atklājis Latvijas izlases ģenerālmenedžeris Māris Baldonieks.

Latvijas izlasei Sočos bija paredzēts 8.februārī tikties ar Krieviju, bet 10.februārī - ar Austriju. Tā vietā hokejisti tikai trenēsies, bet pirmais olimpiskā turnīra mačs paredzēts 12.februārī pret Šveici.

Mājiniekiem šo maču aizvadīšanai radušās problēmas ar tiesnešu nodrošināšanu, kā arī Krievijas izlase līdz 8.februārim vēl nebūs nokomplektēta, jo Nacionālās hokeja līgas (NHL) hokejisti turp dosies vien 9. un 10.februārī. Iepriekš bija plānots, ka mačam pret Latvijas izlasi mājinieki pieaicinās papildu spēlētājus.

"Konkrētajā gadījumā mēs neko nevaram iespaidot. Ir jāsamierinās ar radušos situāciju," izteicies Baldonieks. "Atšķirībā no komandām, kurās pārsvarā ir NHL spēlētāji, mums vismaz būs iespēja aizvadīt vairāk koptreniņu."

Pirmais treniņš izlasei paredzēts šīs nedēļas sestdienā "Volvo" hallē. Tajā tiek gaidīta jau lielākā daļa no izlases spēlētājiem, tomēr pirmajos treniņos ar komandu nebūs neviens no trim valstsvienības vārtsargiem. Rīgā komanda plāno trenēties līdz 6.februārim, kad izlidos uz Sočiem.

Pirmajos treniņos ar izlasi strādās galvenā trenera Teda Nolana palīgi Toms Kūlens un Kārlis Zirnis, bet paša Nolana pievienošanās komandai dēļ aizņemtības NHL klubā Bufalo "Sabres" gaidāma novēloti - visticamāk, vien 10.februārī. Kopā ar viņu vienībai pievienosies arī "Sabres" spēlējošais uzbrucējs Zemgus Girgensons.

Tikmēr Amerikas hokeja līgas (AHL) čempionātā spēlējošajam vārtsargam Kristeram Gudļevskim ir nopirkta biļete uz 2.februāri. Lai arī viņa pārstāvētais klubs vēlas, lai vārtsargs komandā paliek nedaudz ilgāk, viņš Rīgā tiek gaidīts 3.februārī.

Soču olimpiskais hokeja turnīrs norisināsies no 12. līdz 23.februārim, un tajā jau ceturto reizi pēc kārtas piedalīsies arī Latvija, aizvadot cīņas vienā grupā ar Šveici, Čehiju un Zviedriju.

Federācija Nolanam olimpiskajās spēlēs nav uzdevusi ieņemt kādu konkrētu vietu. Pirms tam gan Latvijas Hokeja federācijas (LHF) prezidents Kirovs Lipmans izteicies, ka Nolanam olimpiskās spēles būs pēdējais turnīrs pie Latvijas valstsvienības stūres.

Komentāri