Vecvagaram pēc ceļgala krustenisko saišu plīsuma sezona beigusies, Mixnews.lv

Vecvagaram pēc ceļgala krustenisko saišu plīsuma sezona beigusies

фото

Sports | 2014. gada 28. janvārī plkst. 11:24

Kaspars Vecvagars (pa kreisi)

Latviešu talantīgais saspēles vadītājs Kaspars Vecvagars treniņa laikā iedzīvojies ceļgala priekšējo krustenisko saišu plīsumā, kā dēļ viņam šī sezona ir beigusies, atsaucoties uz Lietuvas čempionvienības Kauņas "Žalgiris" paziņojumu, informē LETA.

Šīs nedēļas laikā tiks izlemts, kad 20 gadus vecajam basketbolistam tiks veikta operācija. Tā kā atveseļošanās no tik smagām traumām ilgst vismaz sešus līdz deviņus mēnešus, iespējams, ka basketbolistam nāksies izlaist arī daļu no nākamās sezonas.

Latvietis traumu guva svētdien treniņa laikā.

"Savainojumu guvu uz līdzenas vietas. Ar bumbu devos ātrajā uzbrukumā un centos strauji apstāties, bet ceļgals pēkšņi izgriezās otrādi," notikušo komentē Vecvagars, kurš uzreiz pēc nokrišanas uz basketbola grīdas sapratis, ka gūta nopietna trauma. Saspēles vadītājs traumējis labās kājas ceļgalu.

"Joprojām vēl neesmu aptvēris notikušo. Man nepieciešams nomierināties un koncentrēties, lai pēc iespējas ātrāk atgrieztos laukumā," piebilst latvietis.

Vecvagars šosezon debitējis ULEB Eirolīgas sacensībās, kur astoņos mačos guvis vidēji 2,5 punktus un veicis 1,1 rezultatīvu piespēli, savukārt vietējā čempionātā viņš vidēji gūst 4,1 punktu un veic 1,3 rezultatīvas piespēles.

Latvijas U-20 izlase ar Vecvagaru ierindā pērnajā vasarā Eiropas meistarsacīkstēs izcīnīja sudraba godalgas, bet pats Vecvagars gada beigās tika novērtēts gan Latvijas Basketbola savienības (LBS) balvu pasniegšanas ceremonijā, gan pasākumā "Gada balva sportā". Basketbolistu pasākumā Vecvagars kļuva par gada piemēru, bet "Gada balvā sportā" viņš saņēma apbalvojumu "Par cīņas gribu".

Saspēles vadītājs tika iekļauts Eiropas U-20 čempionāta simboliskajā izlasē un kļuva par turnīra piekto rezultatīvāko spēlētāju.

Pagājušajā sezonā saspēles vadītājs bija izīrēts citam Lietuvas klubam Panevēžas "Lietkabelis", bet vasarā spēlētājs nolēma pagarināt līgumu ar "Žalgiri" pēc sistēmas 2+1 gads. Pirms tam 2010.gadā viņš kopā ar Latvijas U-18 valstsvienību izcīnīja kontinenta meistarsacīkšu bronzas godalgu.

Pagājušās klubu sezonas pēdējā mačā ceļgala krustenisko saišu plīsumā iedzīvojās arī cits Latvijas jaunās paaudzes līderis Dāvis Bertāns, kurš līdz šim tā arī vēl nav atgriezies Serbijas kluba Belgradas "Partizan" ierindā.

Līdzīgu traumu decembra pašās beigās guva vēl viens no pērnās vasaras U-20 izlases varoņiem Jānis Bērziņš, kurš līdz ar to aptuveni deviņus mēnešus nevarēs spēlēt Latvijas čempionu "VEF Rīga" rindās.

Foto: zalgiris.lt

Komentāri