Latvijas karogu Soču Olimpiādes atklāšanas ceremonijā nesīs Sandis Ozoliņš, Mixnews.lv

Latvijas karogu Soču Olimpiādes atklāšanas ceremonijā nesīs Sandis Ozoliņš (1)

фото

Sports | 2014. gada 29. janvārī plkst. 14:38

Latvijas karogu jau nākamnedēļ gaidāmajā Soču olimpisko spēļu atklāšanas ceremonijā nesīs Latvijas izlases hokejists Sandis Ozoliņš, ziņo LETA.

Līdz ar to Ozoliņš kļuvis jau par trešo hokejistu Latvijas vēsturē, kurš nesīs valsts karogu olimpiskajās spēlēs. Iepriekš sabiedrībā izskanēja, ka galvenie favorīti uz karoga nešanu Sočos ir Ozoliņš un pēdējo gadu pasaules labākais skeletonists Martins Dukurs.

"Redzot Latvijas izlases ārsta Jāņa Kvēpa emocijas, kad viņš uzzināja šos jaunumus, sapratu, ka šobrīd vēl neapzinos šī notikuma nozīmi. To sapratīšu vēlāk," saliedēšanās pasākumā izteicās pats Ozoliņš.

Ozoliņš pasākumā pauda prieku, ka viņam būs iespēja piedalīties Soču Olimpiādē. "Spēlēšana valstsvienībā katram Latvijas hokejistam nozīmē ļoti daudz, tāpēc esmu priecīgs, ka man būs iespēja piedalīties Soču olimpiskajās spēlēs, un esmu ļoti gandarīts, ka man ir uzticēts pienākums ienest Latvijas karogu Olimpiādes atklāšanas ceremonijā. Olimpiskās spēles ir lielākais hokeja notikums, jo risinās reizi četros gados, un tāpēc tas ir liels gods."

"Ozoliņš ir piemērs simtiem un tūkstošiem jauno hokejistu, ka ar sportisku degsmi, azartu un mīlestību pret savu darbu var sasniegt visaugstākos mērķus," pavēstīja Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) ģenerālsekretārs un olimpiskās delegācijas vadītājs Žoržs Tikmers. "Piemērs, kas māca un tajā pašā laikā liek aizdomāties par profesionālā sporta gaišajām un ēnas pusēm, kur sevi var apliecināt tikai ļoti stipras personības."

"Tāpat leģendārā hokejista piesaistīšana uz olimpisko hokeja kvalifikācijas turnīru nospēlēja izšķirošu un nozīmīgu lomu, jo viņš kā izlases kapteinis saliedēja un deva spēku komandai. Viņa raksturs vienoja visu komandu," uzskata Tikmers.

Šīs Ozoliņam būs trešās olimpiskās spēles - iepriekš viņš 2002.gadā aizvadīja vienu maču Soltleiksitijā, kā arī piedalījās 2006.gada Turīnas Olimpiādē.

Ozoliņš no izlases aizgāja 2006.gadā, bet pērn paziņoja par atgriešanos, taču pēc olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīra atturējās paust, vai piedalīsies arī Olimpiādē. Tiesa, Latvijas valstsvienības galvenais treneris Teds Nolans un Latvijas Hokeja federācijas (LHF) prezidents Kirovs Lipmans izteica ticību, ka 41 gadu vecais aizsargs Sočos spēlēs.

Latvijas izlases sastāvā Ozoliņš kopumā aizvadījis 35 spēles, guvis deviņus vārtus un veicis 26 rezultatīvas piespēles. Šobrīd Ozoliņš pārstāv Kontinentālās hokeja līgas (KHL) klubu Rīgas "Dinamo".

Iepriekš bija regulāri ierasts, ka Latvijas delegācijas karognesējs tiek izvēlēts jau olimpiskajā ciematā un paziņots neilgi pirms atklāšanas ceremonijas, bet šī tradīcija tika lauzta pirms Londonas olimpiskajām spēlēm, kad vēl Rīgā par karognesēju tika nosaukts pludmales volejbolists Mārtiņš Pļaviņš.

Latvijas karogu Ziemas olimpisko spēļu atklāšanas ceremonijā ir nesuši bobslejisti Jānis Ķipurs, Zintis Ekmanis un Sandis Prūsis, kā arī hokejisti Harijs Vītoliņš un Artūrs Irbe, bet iepriekšējā Olimpiādē pirms četriem gadiem Vankūverā šis gods tika uzticēts M.Dukuram.

Pašlaik savus karognesējus Olimpiādes atklāšanā jau nosaukušas vairāk nekā 40 valstis, bet lielākās zvaigznes šajā sarakstā ir Itālijai (kamaniņu braucējs Armīns Cīgelers), Francijai (ziemeļu divcīņas sportists Džeisons Lamī-Šapuī), Austrijai (kalnu slēpotājs Benjamins Raihs), Horvātijai (kalnu slēpotājs Ivica Kosteličs), Lihtenšteinai (kalnu slēpotāja Tīna Veirātere) un Slovākijai (hokejists Zdeno Hāra).

Soču olimpiskās spēles norisināsies no 7.februāra līdz 23.februārim.

Komentāri 1
zRF5HXKGlpirms 5 gadiem
Just do me a favor and keep writing such trhcenant analyses, OK?