Latvijas māju Soču olimpiskajās spēlēs atklās Valsts prezidents Bērziņš, Mixnews.lv

Latvijas māju Soču olimpiskajās spēlēs atklās Valsts prezidents Bērziņš

фото

Sports | 2014. gada 30. janvārī plkst. 13:34

Ziemas olimpiskajās spēlēs Sočos darbosies Latvijas kā Olimpiādes spēļu dalībvalsts īpašā pārstāvniecība "Latvijas māja", ko atklās Valsts prezidents Andris Bērziņš, aģentūru LETA informēja organizatori.

Olimpisko spēļu dalībvalstis tradicionāli organizē "hospitality houses" jeb "viesmīlības mājas", kas ir kā sabiedriska un atvērta vieta, kur Olimpiādes laikā rīkot tikšanās, iepazīstināt citus ar savas valsts kultūru, mākslu, virtuvi un tradīcijām. Tāpat tā ir vieta, kur sportisti var klātienē tikties ar saviem līdzjutējiem. Pirmās iestrādes šādas Latvijas valsts pārstāvniecības idejai aizsākās olimpisko spēļu laikā Soltleiksitijā 2002.gadā, kad šāda vieta tapa, pateicoties vietējās latviešu kopienas atbalstam. Olimpiādē Sočos, sadarbojoties Latvijas Olimpiskajai komitejai (LOK) un Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamerai (LTRK), Latvija pirmo reizi pilnvērtīgi realizēs "Latvijas mājas" ideju.

"Latvijas māju" 9.februārī oficiāli atklās Latvijas Valsts prezidents Andris Bērziņš, LOK prezidents Aldons Vrubļevskis un LTRK prezidents Gundars Strautmanis. Paredzēts, ka "Latvijas māja" darbosies no 8. līdz 22.februārim.

"Olimpiskās spēles ir svarīgākais notikums sporta dzīvē un viens no ievērojamākajiem globālās kopienas sabiedriskajiem notikumiem. Olimpiāde vieno ne tikai sportistus un sporta līdzjutējus, bet vienkopus pulcina valstu un valdību līderus, uzņēmējus un sabiedriski aktīvus cilvēkus," uzsvēris Vrubļevskis.

""Latvijas māja" ir iespēja visiem klātesošajiem olimpiskajās spēlēs iepazīt Latvijas mākslu, garšu pasauli, baudīt Latvijas gaisotni, kā arī vērot tiešraidē mūsu sportistu sniegumu. Savukārt uzņēmējiem tā ir iespēja veidot un stiprināt lietišķos kontaktus."

"Latvijas mājā", kas atradīsies viesnīcas "Radisson Lazurnaya" Kongresu hallē, viesosies Latvijā iemīļoti mūziķi Linda Leen, Intars Busulis, Marija Naumova, Raimonds Ozols, Aija Andrejeva, Laima Vaikule, grupa "Instrumenti" u.c. Katru vakaru mājas viesus uzrunās bijušais rīdzinieks, šobrīd populārais Krievijas radio un televīzijas raidījumu vadītājs Alekss Dubass.

Soču olimpiskās spēles norisināsies no 7.februāra līdz 23.februārim, bet Latviju tajās pārstāvēs 58 sportisti.

Komentāri