Ārsti sākuši Šūmaheru atmodināt no komas, Mixnews.lv

Ārsti sākuši Šūmaheru atmodināt no komas

фото

Sports | 2014. gada 30. janvārī plkst. 15:06

Leģendāro Pirmās formulas (F-1) pilotu vācieti Mihaelu Šūmaheru ārsti pamazām sākuši modināt no komas, kurā viņš bijis jau aptuveni mēnesi, ziņo LETA-AP.

Kā zināms, 45 gadus vecais Šūmahers decembra izskaņā, slēpojot Francijas kūrortā Meribelā, piedzīvoja kritienu un atsita galvu pret akmeni, kā rezultātā tika gūta nopietna galvas trauma. Kopš tā laika viņš Grenobles slimnīcā atradies komā, lai gan viņa stāvoklis pēdējā laikā bija nemainīgi stabils.

Šūmahera menedžere Sabīne Kema ceturtdien medijiem pavēstījusi, ka pilota organismā šobrīd tiek samazināta nomierinošo līdzekļu īpatsvars, lai varētu viņu pamodināt no komas, kas varētu aizņemt ilgu laiku.

Viens no iemesliem, kāpēc Šūmahera organismā tiek samazināta zāļu deva, ir vēlme novērtēt, vai pietūkums smadzenēs ir samazinājies un kādas funkcijas ir saglabājušās.

Šūmahera ķermeņa temperatūra visu šo laiku tika turēta 35 grādu robežās, lai mazinātu pietūkumu smadzenēs un ļautu tām atpūsties.

Tikmēr Kema pavēstījusi, ka vairāk informācijas dot nevar, jo pret to iebilst bijušā F-1 pilota ģimene, kura jau pirms kāda laika lūdza medijiem neizdarīt spiedienu.

"Tomēr Šūmahera ģimene vēlas pateikties par izrādīto atbalstu," izteicās Kema, kura pavēstīja, ka jaunumu gadījumā arī mediji tiks informēti.

Šūmahers karjeras laikā septiņas reizes triumfējis F-1 čempionātā, kas ir visu laiku labākais sasniegums. Divus čempiona titulus viņš izcīnīja, braucot "Benetton" vienībā, bet piecus ieguva, pārstāvēdams "Ferrari".

Pirmo reizi Šūmahers no F-1 aizgāja 2006.gadā, bet 2010.gadā atgriezās, lai trīs sezonas aizvadītu "Mercedes" komandā, kur vērā ņemamus panākumus gan neguva.

Savas karjeras laikā Šūmahers sacīkstēs triumfējis 91 reizi.

Komentāri