Rastorgujevs kļūst par Eiropas čempionu 20 kilometru distancē (Papildināts), Mixnews.lv

Rastorgujevs kļūst par Eiropas čempionu 20 kilometru distancē (Papildināts)

фото

Sports | 2014. gada 30. janvārī plkst. 16:23

Papildināta visa ziņa

Latvijas labākais biatlonists Andrejs Rastorgujevs ceturtdien uzvarēja Eiropas čempionāta 20 kilometru individuālajā distancē, ziņo LETA.

Latvijas sportists par Eiropas čempionu pieaugušajiem kļuvis pirmoreiz kopš 2002.gada, kad Oļegs Maļuhins bija labākais gan sprinta, gan sekojošajā iedzīšanas distancē.

Četrās šaušanās Latvijas olimpietis pieļāva trīs kļūdas un finišā vien par 0,3 sekundēm apsteidza vācieti Benediktu Dollu, kurš arī kļūdījās trīs reizes.

Pēc pirmās šaušanas, kurā Rastorgujevs bija nekļūdīgs, viņš atradās līderpozīcijā, bet otrajā ugunslīnijā pieļāva uzreiz divas kļūdas, atkrītot uz desmito pozīciju. Pēc trešās šaušanas viņam un Dollam jau bija vienāds kļūdu skaits, tomēr vācietis bija 2,8 sekundes priekšā Latvijas pārstāvim un sīva neklātienes cīņa turpinājās līdz pat finišam.

Ceturtajā šaušanā gan Rastorgujevs, gan Dolls pieļāva pa kļūdai, un Latvijas biatlonists joprojām zaudēja 1,4 sekundes. 2,3 kilometrus pirms finiša Rastorgujevs jau apsteidza konkurentu par 5,2 sekundēm, bet puskilometru pirms beigām viņš bija 3,7 sekundes priekšā. Ļoti sīvā cīņā Dolls atlikušajā nogrieznī bija nedaudz ātrāks, tomēr Rastorgujevs nosargāja panākumu.

Ar šo rezultātu Rastorgujevs garantējis, lai arī nākamajā gadā atrastos Latvijas Olimpiskās vienības (LOV) A sastāvā.

Pie bronzas godalgas sacensībās tika jaunais krievu sportists Maksims Cvetkovs, kurš ugunslīnijā pieļāva divas kļūdas, atpaliekot par minūti un 14,8 sekundēm.

Sacensībās piedalījās vēl divi Latvijas biatlonisti. Rolands Pužulis pirmajās trijās šaušanās bija nekļūdīgs, kas deva vietu labāko trīsdesmitniekā, bet ceturtajā šaušanā kļūdījās divreiz un finišu sasniedza 49.vietā, Rastorgujevam zaudējot septiņas minūtes un 18,4 sekundes. Savukārt Toms Praulītis ar piecām kļūdām uzvarētājam zaudēja nedaudz virs desmit minūtēm, kas deva 65.vietu 86 finišējušo sportistu konkurencē.

Pirms gada Rastorgujevs Eiropas čempionātā izcīnīja ceturto vietu 20 kilometros, bet desmit kilometru sprintu viņš pamanījās nobraukt pat divas reizes, tomēr abas reizes sacensības atcēla nelabvēlīgo laika apstākļu dēļ. Savukārt pirmoreiz viņš ceturto vietu 20 kilometros spēja izcīnīt vēl 2011.gadā.

Pasaules kausa posmos Rastorgujevs savā karjerā uz goda pjedestāla vēl nav kāpis, bet divreiz bijis ceturtais.

15 kilometru distancē dāmām ceturtdien 29.vietu Eiropas čempionātā izcīnīja vēl viena olimpiete Žanna Juškāne, kura četrās šaušanās pieļāva septiņas kļūdas. Savukārt junioru konkurencē Aleksandrs Patrijuks trešdien Eiropas čempionātā ierindojās 25.vietā.

Čempionāts ilgs līdz 4.februārim. Eiropas čempionātā piedalās sportisti līdz 26 gadu vecumam.

Pēc Eiropas čempionāta pasaules labākie biatlonisti startēs Soču olimpiskajās spēlēs, kurās Latviju pārstāvēs Rastorgujevs un Juškāne, bet pēc tam notiks atlikušie trīs Pasaules kausa posmi.

Foto: andrejsrastorgujevs.com

Komentāri