Par franču sportistu drošību Sočos gādās pretterorisma specvienības, Mixnews.lv

Par franču sportistu drošību Sočos gādās pretterorisma specvienības (1)

фото

Sports | 2014. gada 30. janvārī plkst. 19:47

Par franču sportistu drošību drīzumā gaidāmajās Soču olimpiskajās spēlēs gādās pretterorisma specvienības, šādu lēmumu pieņēmusi Francijas valdība.

Francijas sporta ministre Valerī Furnerona ceturtdien apstiprināja, ka elites specvienības pavadīs valsts sportistus uz Olimpiādi.

"Mēs kopīgi ar ekspertiem esam veikuši izpēti, un tiks nodrošināts viss, lai garantētu sportistu un skatītāju drošību," skaidroja ministre. Sočos ciešā sadarbībā ar Krievijas drošības dienestiem strādās Francijas ārējās izlūkošanas aģentūra DGSE.

Turklāt uz Sočiem dosies Francijas bruņoto spēku specvienība GIGN, kas ir apmācīta pretterorisma operācijām un ķīlnieku atbrīvošanas misijām gan Francijā, gan ārvalstīs, ziņo LETA-THELOCAL.

Šī vienība tika izveidota pēc ķīlnieku krīzes 1972.gada Minhenes Olimpiādē, kad Francijā tika pieņemts lēmums, ka ir nepieciešami reaģēšanas spēki, saskaroties ar šāda veida draudiem. Uz Sočiem līdz ar franču olimpiešiem brauks arī Francijas specvienība RAID, kas apmācīta darbam ķīlnieku krīžu apstākļos.

Francija nebūt nav vienīgā valsts, kas uz Sočiem nolēmusi nosūtīt specvienības. Līdzīgu lēmumu pieņēmušas arī Savienotās Valstis. Proti, Melnajā jūrā tiks izvietoti divi ASV jūras kara flotes kuģi gadījumam, ja ārkārtas stāvokļa dēļ nāktos evakuēt ASV olimpiešus.

Tuvojoties Soču Olimpiādes atklāšanai, izskanējis satraukums par drošību spēļu laikā. Kādreizējais ASV Centrālās izlūkošanas pārvaldes (CIP) direktora vietnieks Maiks Morels šonedēļ paziņoja, ka Sočos gaidāmās Ziemas olimpiskās spēles būs bīstamākās, kādas pēdējā laikā pieredzētas. Morels aicināja amerikāņus, kuri plāno apmeklēt šo reģionu, ievērot īpašu piesardzību, rakstīja avīze "The Washington Times".

"Manuprāt, tās būs bīstamākās olimpiskās spēles, kādas es savā pieauguša cilvēka dzīvē esmu pieredzējis," telekanāla CBS raidījumā "This Morning" sacīja Morels. "Pastāv spējīga, apņēmības pilna teroristu organizācija, kas jau ilgstoši darbojusies un nesen Krievijā sarīkojusi divus uzbrukumus, un viņi norāda, ka vēlas uzbrukt arī spēlēm."

Tikmēr Latvijas sportisti trešdien saņēma rekomendācijas no Drošības policijas (DP), bet "tā nebūs tieši iesaistīta Latvijas sportistu un līdzjutēju drošības pasākumu Sočos īstenošanā, jo spēļu dalībnieku un skatītāju drošība ir pasākumu organizatoru kompetence", pavēstījusi Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK).

Portāls Mixnews.lv jau ziņoja, ka divos sprādzienos Volgogradā, kas atrodas aptuveni 640 kilometru attālumā no Sočiem, aizvadītā gada nogalē dzīvību zaudēja 34 cilvēki, bet vēl vairāki desmiti tika ievainoti.

Pēc Morela domām, olimpisko spēļu norises vietās, visticamāk, tiek garantēta drošība, taču lielāks drošības apdraudējums pastāv viesnīcās un lidostās ārpus olimpiskā ciemata.

"Man satraukumu rada lidostas citviet Krievijā," sacīja eksperts. "Es bažījos par Rietumu viesnīcām citviet Krievijā, es šīm vietām veltītu pastiprinātu uzmanību."

Līdzīgu viedokli paudis arī Pārstāvju palātas Iekšzemes drošības komitejas priekšsēdētājs Maiks Makols.

"Es teiktu, ka drošības apdraudējums šīm olimpiskajām spēlēm ir lielākais, kādu, manuprāt, esmu pieredzējis, un tas skaidrojams ar teroristu tuvumu olimpiskajam ciematam," norādīja Makols, brīdinot - "ja situācija pasliktināsies, mēs varētu apsvērt" ASV sportistu dalības atcelšanu Olimpiādē.

Komentāri 1
Hihipirms 5 gadiem
Vai nevaretu iztikt bez platisanas?