Savickis: Lielākais nopelns Rīgas Dinamo panākumos ir Ābolam, Mixnews.lv

Savickis: Lielākais nopelns Rīgas Dinamo panākumos ir Ābolam

фото

Sports | 2014. gada 31. janvārī plkst. 12:45

Artis Ābols

Lielākais nopelns Kontinentālās hokeja līgas (KHL) Latvijas komandas Rīgas "Dinamo" šīs sezonas panākumos ir galvenajam trenerim Artim Ābolam, intervijā laikrakstam "Diena" izteicies kluba padomes priekšsēdētājs Juris Savickis.

Pērn Rīgas "Dinamo" izslēgšanas spēlēm nekvalificējās, bet šosezon vietu Gagarina kausā garantēja jau piecas spēles pirms regulārā čempionāta noslēguma. Tagad turnīrā iestājies pārtraukums saistībā ar Soču olimpiskajām spēlēm, bet pēdējie regulārā sezonas mači tiks aizvadīti februāra beigās un marta sākumā.

"Protams, lielākais nopelns ir galvenajam trenerim Artim Ābolam," izteicās Savickis, stāstot, ka pēc iekļūšanas Gagarina kausā viņam piezvanījis ne tikai KHL viceprezidents Vladimirs Šalajevs, bet arī draugi no Krievijas, Uzbekistānas, Kazahstānas, Somijas un Horvātijas.

Savickis uzskata, ka Rīgas "Dinamo" pozitīvās pārmaiņas pērn sākušās atpalicēju turnīra jeb Cerību kausa laikā. "Ja Cerību kauss netiktu izcīnīts, diezin vai mēs sezonu iesāktu šādā treneru sastāvā. Es teicu: jā, viņi ir attaisnojuši mūsu cerības, un mēs varam Artim Ābolam ar palīgiem dot iespēju sevi pierādīt arī nākamajā sezonā."

Kā nākamo panākumu stūrakmeni Savickis nosauca Sandi Ozoliņu, kurš ir "kapteinis uz laukuma un arī ģērbtuvē". "Vēl jāatzīst, ka šosezon ir trāpīts mērķī ar ārzemju spēlētāju nolīgšanu. Jo īpaši tas attiecināms uz abiem vārtsargiem."

Savickis uzsvēra, ka neliks šķēršļus, ja Ābols saņems kādu naudīgu piedāvājumu no ārzemēm. "Mēs nekad nebremzēsim savējos, kuriem paveras izaugsmes iespējas. Ja Ābols vērsīsies pie mums ar šādu lūgumu, šķēršļus neliksim, jo, ieguvis pieredzi, gan jau viņš pēc laika atgriezīsies atpakaļ."

Tāpat Rīgas "Dinamo" vadītājs atzina, ka ar pieņemamiem noteikumiem ļautu Ābolam kļūt par Latvijas valstsvienības galveno treneri, bet viņš esot dzirdējis, ka Latvijas Hokeja federācijas (LHF) prezidents Kirovs Lipmans uzrunāšot pazīstamo Krievijas speciālistu Vladimiru Krikunovu.

Foto: dinamoriga.eu

Komentāri