FIBA atteiksies no wild card piešķiršanas pasaules čempionātā, Mixnews.lv

FIBA atteiksies no wild card piešķiršanas pasaules čempionātā

фото

Sports | 2014. gada 31. janvārī plkst. 13:55

Sākot no 2019.gada, Pasaules kausa basketbolā vairs netiks piešķirti speciālie ielūgumu jeb "wild card", atsaucoties uz krievu izdevumu "Planeta basketbol", ziņo LETA.

No 2017.gada tiks ieviesta jauna sistēma un starptautisko spēļu kalendārs, tāpēc visas ceļazīmes uz finālturnīru tiks izspēlēta 18 mēnešus ilga kvalifikācijas cikla laikā.

1.februārī Barselonā tiks paziņots, kuras valstis iegūs "wild card" šoruden gaidāmajam Pasaules kausā. Uz četrām ceļazīmēm sākotnēji pretendēja 15 valstis, kuras iemaksāja vismaz pusmiljonu eiro FIBA kasē.

FIBA vēsta, ka četras izlases tiks noteiktas, vadoties pēc ekonomiskiem, sportiskiem un valsts basketbola sistēmas principiem, tomēr tiek uzskatīts, ka ceļazīmes vienkārši var nopirkt. Ceturtdien izskanēja neoficiāla informācija, ka no cīņas uz "wild card" atteikušās Krievija un Ķīna, tomēr vismaz krievu puse piektdien šo informāciju noliegusi.

Pasaules kauss Spānijā risināsies no 30.augusta līdz 14.septembrim. Ceļazīme uz Pasaules kausu automātiski garantēta čempionāta saimniecei Spānijai un Londonas olimpisko spēļu uzvarētājai ASV.

Tāpat kontinentu čempionātos ceļazīmes ieguvušas Āfrikas vienības Angola, Ēģipte un Senegāla, Amerikas komandas Meksika, Puertoriko, Argentīna un Dominikānas republika, Āzijas vienības Filipīnas, Irāna un Dienvidkoreja, kā arī Okeānijas zonas vadošās komandas Austrālija un Jaunzēlande.

Savukārt no Eiropas čempionāta Pasaules kausam kvalificējās Lietuva, Francija, Horvātija, Slovēnija, Ukraina un Serbija.

Komentāri