Brāļiem Dukuriem pirmā un trešā vieta Eiropas čempionātā skeletonā, Mixnews.lv

Brāļiem Dukuriem pirmā un trešā vieta Eiropas čempionātā skeletonā

фото

Sports | 2013. gada 19. janvārī plkst. 12:49

Latvijas skeletonisti Martins un Tomass Dukuri sestdien Īglsas trasē Austrijā izcīnīja pirmo un trešo vietu Pasaules kausa astotajā posmā, kas vienlaicīgi bija arī Eiropas čempionāts, ziņo LETA.

Tāpat pēc šī posma kļuva zināms, ka šosezon Latvija izcīnīs uzvaru Pasaules kausa kopvērtējumā.

Pārliecinoši labākais atkal bija pēdējo trīs sezonu Pasaules kausa ieguvējs Martins Dukurs, kurš labākos rezultātus sasniedza abos braucienos, turklāt abas reizes laboja trases rekordus.

Par Eiropas čempionu M.Dukurs kļuva ceturto reizi pēc kārtas.

Savukārt viņa vecākais brālis Tomass pēc pirmā brauciena atradās ceturtajā pozīcijā, tomēr otrajā spēja ievērojami uzlabot starta laiku un pakāpās par pozīciju. Summā Tomass no Martina atpalika par 1,35 sekundēm.

Starp abiem brāļiem iespraucās krievu sportists Aleksandrs Tretjakovs, kuru M.Dukurs apsteidza par 0,75 sekundēm.

Tretjakovs tagad uz goda pjedestāla Īglsas trasē stājies jau sešas reizes pēc kārtas, bet M.Dukurs to paveicis "vien" iepriekšējās piecas reizes.

Iepriekšējo trīs sezonu Pasaules kausa ieguvējs M.Dukurs sezonas astoņos posmos izcīnījis septiņas uzvaras, bet T.Dukurs uz goda pjedestāla kāpis četras reizes.

Turpinājumā Pasaules kausa ieskaitē paliks vēl vienīgi pēc mēneša plānotais posms olimpiskajā Soču trasē, bet jau tagad zināms, ka kopvērtējumā uzvarēs kāds no abiem brāļiem Dukuriem.

Pasaules kausa kopvērtējumā pēc astoņiem posmiem M.Dukurs ir līderis ar 1785 punktiem un teorētiski viņu var apsteigt vien brālis Tomass, kuram ir 1562 punkti. Par uzvaru posmā dod 225 punktus.

Savukārt trešais ar 1460 punktiem ir Aleksandrs Krekels no Vācijas

Pasaules čempionāts šosezon tiks aizvadīts Sanktmoricas trasē.

Foto: no vietnes sportacentrs.com

Komentāri