Miris izcilais spāņu futbola treneris Aragoness, Mixnews.lv

Miris izcilais spāņu futbola treneris Aragoness

фото

Sports | 2014. gada 1. februārī plkst. 12:03

Agrās sestdienas rīta stundās 75 gadu vecumā aizsaulē aizgājis izcilais spāņu futbola treneris Luiss Aragoness, ziņo LETA, atsaucoties uz vietējiem medijiem.

Aragoness tiek uzskatīts par pēdējo gadu Spānijas futbola izlases starptautiskās dominances galveno iemeslu, kurš futbolā attīstījis pašlaik labi zināmo "tiqui-taca" spēles stilu.

Ar Spānijas izlasei treneris strādāja no 2004. līdz 2008.gadam, kopā ar to 2008.gadā kļūstot par Eiropas čempionu. Šis panākums ielika pamatus tālākai spāņu dominancei, kas izlasei ļāva triumfēt arī 2010.gada Pasaules kausa finālturnīrā un 2012.gada Eiropas čempionātā.

Pēdējos dzīves gados Aragoness cīnījies ar nopietnas slimības sekām, bet viņa pēdējā darba vieta 2009.gadā bija Turcijas klubs Stambulas "Fenerbahce".

Kā futbolists Aragoness trīs reizes ar Madrides "Atletico" komandu kļuva par Spānijas čempionu, kā arī aizvadīja 11 spēles nacionālajā izlasē. Savukārt kā treneris viņš labākos savas karjeras gadus pavadīja pie "Atletico" un "Barcelona" vienību stūres, ar tām kopumā izcīnot deviņas trofejas.